Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Milionerzy w Łodzi. W 2013 roku przybyło milionerów w Łódzkiem

Alicja Zboińska, (opr. dem)
W Łodzi i województwie przybyło milionerów. W 2013 roku w regionie do grona milionerów dołączyło 59 osób. Jest ich teraz 852. Izba Skarbowa z Łodzi opracowała zestawienie zeznań podatkowych za 2013 rok.

W 2009 roku w Łodzi i województwie mieszkało 720 milionerów. Ich liczba w 2010 roku spadła do 704, a w 2011 roku wzrosła do 830. W 2012 roku znów nastąpił spadek - do 793 osób, a w 2013 wzrost do 852.

Piotr Misztal, biznesmen z Łodzi w 2013 roku osiągnął podobny dochód jak w 2012 roku. Zarobił 7 mln zł, a zapłacił 1,5 mln zł podatku dochodowego. Jak mówi Misztal, 2013 rok był dla niego udany. Cały czas kupuje tereny pod budownictwo, co ma zapewnić mu inwestycje na 20 lat. Misztal podkreśla, że należy się cieszyć ze wzrostu liczby. Im więcej takich osób, tym lepiej.

Dom Piotra Misztala za 25 mln zł [ZDJĘCIA]

W Łodzi mieszka 396 osób, których dochód w 2013 roku przekroczył milion złotych. Najwięcej na Widzewie, bo aż 112 osób i w powiecie łódzkim wschodnim, a konkretnie w gminach: Andrespol, Brójce, Koluszki, Nowosolna, Rzgów i Tuszyn. W porównaniu z zestawieniem za 2012 rok przybyło ich tu aż 21.

Profesor Stefan Krajewski, ekonomista z Uniwersytetu Łódzkiego, zwraca uwagę na to, że bogaci mieszkańcy Łodzi wyprowadzają się pod miasto.

Agnieszka Srzednicka z Izby Skarbowej w Łodzi informuje, że spośród milionerów, którzy rozliczają się w Urzędzie Skarbowym Łódź-Widzew, najlepiej zarabiają przedsiębiorcy, produkujący metalowe elementy stolarki budowlanej. Kolejne miejsca należą do przedsiębiorców, zajmujących się wykonywaniem instalacji budowlanych oraz robotami ogólnobudowlanymi.

Wysokie dochody mieszkańcom powiatu łódzkiego wschodniego zapewniają też działalność handlowa i uprawy rolne, połączone z hodowlą zwierząt.

W Pabianicach w ciągu roku przybyło 8 milionerów. Mieszka tu 50 osób z dochodem powyżej miliona złotych.

Nie wszystkim jednak tak dobrze się powodzi. W powiecie bełchatowskim odnotowano spadek liczby milionerów. W zeznaniach podatkowych za 2012 rok taki dochód deklarowało 27 osób, w ostatnim zeznaniu już tylko 22 osoby.

Ekonomista z Uniwersytetu Łódzkiego zwraca jednocześnie uwagę na coraz większe rozwarstwienie społeczeństwa, na pogłębianie się przepaści między osobami bogatymi a tymi, którzy są w trudnej sytuacji finansowej.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto