Mecz Hiszpania - Holandia 3:0 (foto+komentarze)

Marta Roszkowska
Wczorajszy mecz z Holandią zakończył się dla Hiszpanek zdecydowanym 0:3. Druga porażka w turnieju oddala podopieczne trenera Vermeulena od awansu do fazy play off, ale wszystko rozstrzygnie spotkanie z Chorwacją.

Hiszpanki bardzo dobrze i pewnie zaczynały każdego seta, jednak po wyrównanej walce z Holandią wystarczało im sił i skuteczności mniej więcej do pierwszej przerwy technicznej.

W dalszych partiach setów udawało im się zdobywać punkty i odrabiać straty, lecz dobrą passę przerywały zazwyczaj serie błędów własnych, czego Holenderki nie mogły nie wykorzystać. Pomimo ogromnej determinacji podopiecznych trenera Vermeulena pomarańczowym wystarczyła gra na ich dobrym poziomie by w ciągu 75 minut zakończyć mecz zwycięstwem 3:0.

Pomeczowe komentarze:

Amaranta Fernandez, kapitan reprezentacji Hiszpanii – Nie udało nam się tak naprawdę wejść w ten mecz, reprezentacja Holandii grała bardzo dobrze. Miałyśmy problem z odbiorem holenderskiego serwisu, popełniłyśmy bardzo dużo błędów, dużo więcej niż wczoraj. Stąd porażka.

Manon Flier, kapitan reprezentacji Holandii – Podobnie jak wczoraj, myślę że zagrałyśmy dobry mecz, jestem dumna z mojej drużyny. Byłyśmy bardzo skoncentrowane i pewne siebie. O samego początku grałyśmy prostą siatkówkę, wywierałyśmy dużą presję naszą zagrywką, dobrze działał również nasz blok. Myślę, że wykonałyśmy dobra robotę.

- ME Siatkarek 2009: Polska - Chorwacja 3:0 (foto+wideo)