ME Siatkarek 2009: Polska - Holandia 0:3

Marta Roszkowska
Dziś o godz. 17 rozpoczął się trzeci dzień ME Siatkarek 2009 w Łodzi. Na parkiecie hali Atlas Arena Polki podejmują swojego najbardziej wymagającego przeciwnika w grupie, drużynę Holandii.

Wszak biało-czerwone już wczoraj zagwarantowały sobie grę w kolejnej fazie mistrzowskich rozgrywek, to do dzisiejszego meczu z pewnością nie mogą podejść "na luzie".

Przed Polkami nie lada wyzwanie, ale jeżeli poważnie myślą o dalszej grze w turnieju, to podczas dzisiejszego meczu muszą dać z siebie wszystko. Holandia to bardzo wymagający przeciwnik, który z pewnością ma ochotę na rewanż z Polkami, chociażby za poprzednie Mistrzostwa Europy.

Początek spotkania i długą wymianę piłek wygrywa Holandia. Polki odpowiadają skutecznym atakiem. Popełniamy błąd w obronie i jest 3:1 dla pomarańczowych. Flier myli się w zagrywce i oddaje nam punkt za darmo. Gajgał wyrównuje na 3:3.

Toczy się walka punkt za punkt. Autowa zagrywka Holenderek i jest 4:4. Visser zdobywa punkt z „przechodzącej” i Holenderki schodzą na przerwę techniczną z trzypunktową przewagą.

Po przerwie K. Staelens myli się w polu zagrywki. Podopieczne trenera Selingera obijają polski blok i podwyższają prowadzenie na 10:6. Manon Flier zdobywa 11 punkt dla Holandii. Przerwa na życzenie trenera Matlaka.

Po przerwie zdobywamy 7 punkt. Flier nadziewa się na polski blok i jest 11:8. Bednarek odpiera atak Visser i zdobywamy 9 oczko.

Visser wyrzuca piłkę w aut i jest 12:10 dla Holandii. Atak Kaczor i mamy 11 punkt. Nie radzimy sobie w odbiorze i przegrywamy już czterema punktami. Barańska z lewego skrzydła zdobywa 12 punkt. Po czym serwuje piłkę w siatkę i schodzimy na druga przerwę techniczną ze stratą 4 oczek.

Długa wymiana piłek, Polki popełniają serię błędów i o czas prosi trener reprezentacji Polski (12:18). Blok Bednarek/Sadurek i mamy 14 punkt, ale nadal nie zbliżamy się do wyrównania wyniku. Holenderki obijają polski blok i od zwycięstwa w tym secie dzielą ich tylko 4 punkty. Polki mylą się w zagrywce i pierwszy set przegrywają 18:25.

Na początku 2 seta Polki popełniają błędy i przegrywają 0:2, ale po atakach Kaczor odrabiają straty. Zaczyna się walka punkt za punkt. Barańska wpada na podwójny blok i przegrywamy 2 punktami. Na boisko wchodzi Bełcik. Polki popełniają kilka błędów i przegrywają 3 punktami. Jednak Holenderki też nie są nieomylne i psują zagrywkę. Ale to one schodzą na przerwę techniczną z trzypunktową przewagą.

Po powrocie na boisko zdobywamy punkt lecz natychmiast go oddajemy. Seria błędów i już przegrywamy 6:11. Trener Matlak prosi o czas przy stanie 6:12. Po czasie Polki nie podejmują walki i tracą kolejno 3 punkty. Po błędzie Holenderek odzyskujemy jeden punkt, a na boisko wraca Barańska. Na drugą przerwę techniczną schodzimy z wynikiem 8:16.

Po przerwie nic się nie zmienia, Polki tracą  punkt za punktem. Jest już 10:20. Anna Barańska psuje zagrywkę. Po kolejnym błędzie Anna Witczak uzyskuje punkt. Kiwka Kim Staaelens daje Holenderkom 24 punkt. I koniec 2 seta 13:25.

Trzeci set po ataku Visser ze środka i potrójnym bloku pomarańczowych zaczyna się od prowadzenia Holenderek 2:0. Jagieło wyrównuje wynik na 2:2. Przy stanie 7:6 dla Holandii Manon Flier podwyższa przewagę swojej drużyny i na przerwę techniczną podopieczne trenera Selingera schodzą z dwupunktową przewagą. W zagrywce myli się K. Staelens, mamy 7 punkt. Atak Bednarek daje nam 8 punkt, nadal gonimy drużynę przeciwną.

Atak Kaczor i Polki zdobywają 9 punkt. Polki starają się utrzymać kontakt punktowy z Holenderkami, ale te uciekają nam na 4 punkty. Przy stanie 13:9 przerwa na życzenie trenera Matlaka. Aut bez bloku i tracimy kolejny punkt. Kolejna kiwka K. Staelens i pomarańczowe mają już 15 punkt. Na druga przerwę techniczną schodzimy z sześciopunktową stratą.

Po przerwie na życzenie trenera Selingera nasza drużyna zdobywa 15 punkt. Polki powoli odrabiają straty. Holandia prowadzi jednym punktem (20:19). Szykuje się emocjonująca końcówka seta. Polki wyrównują na 20:20.

Dostajemy piłkę za darmo, ale nie wyprowadzamy skutecznego ataku, 21:20 dla Holandii. Wensink zdobywa dla podopiecznych trenera Selingera 22 punkt. Przerwa na życzenie trenera Matlaka. Kaczor zdobywa dla Polski 21 punkt. Holenderki obijają nasz blok i wygrywają 23:21. Myli się Ch. Saelens i mamy 22 punkt. Długa wymiana piłek, blok-aut Barańskiej i jest po 23. Bednarek myli się w zagrywce, Holandia ma piłkę meczową. Barańska posyła piłkę w aut i przegrywamy spotkanie 23:25.

Polska - Holandia 0:3 (18:25, 13:25, 23:25)

Holandia: Kim Staelens, Monique Wismeijer, Franciem Huurman, Chaine Staelens, Robin de Kruijf, Maret Grothues, Alice Blom, Janneke van Tienen, Caroline Wensink, Manon Flier, Ingrid Visser, Debby Stam.

Polska: Anna Barańska, Mariola Zenik, Anna Witczak, Natalia Bamber, Agnieszka Bednarek-Kasza, Izabela Bełcik, Milena Sadurek-Mikołajczyk, Paulina Maj, Katarzyna Gajgał, Aleksandra Jagieło, Joanna Kaczor, Eleonora Dziękiewicz.

- ME Siatkarek 2009: Holandia - Hiszpania 3:0 (foto+komentarze)

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?