ME Siatkarek 2009: Holandia - Bułgaria 3:0

Marta Roszkowska
O godz. 17:30 w hali Atlas Arena rozpoczęło się drugie spotkanie fazy play off w Łodzi. Tym razem drużyna Holandii podejmuje zespół Bułgarii.

Po pierwszym meczu drugiej fazy rozgrywek ME Siatkarek 2009, w której reprezentacja Rosji pokonała w zaciętym boju drużynę Hiszpanii 3:1. W kolejnym spotkaniu zmierzy się pierwsza drużyna grupy A, czyli Holandia, z drugą drużyną grupy C, Bułgarią.

Mecz rozpoczyna się od remisu po 1.

Ataki Flier i Kolevej przynoszą druzynom kolejne punkty.

Dwa błędy Bułgarek i Holenderek.

Kolejne akcje są do siebie podobne. Atak, a potem błąd w polu zagrywki. Nadal utrzymuje się remis.

Na pierwszą przewę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem schodzi drużyna Holandii.

Bułgarski blok zatrzymuje Holenderki i jest po 8. Holandia odrabia straty i prowadzi już 3 punktami. Przerwa na życzenie trenera Nesica.

Po przerwie w zagrywce myli się Visser. Zagrywką pocelowana została Stam i Bułgarki odrabiają dwa punkty.

Bułgarki wyrównują wynik na 12:12. Atak Flier przynosi 13 punkt dla Holandii. W kolejnym ataku Bułgarki wyrównują, po czym wychodzą na prowadzenie 14:13.

Yaneva podwyższa wynik na 15:14. Debarlieva myli się w zagrywce i jest po 15. Skuteczny atak Holandii i na drugą przerwę techniczną pomarańczowe schodzą z jednopunktowym prowadzeniem.

K. Staelens posyła piłkę w aut (16:16). Flier zdobywa 17 punkt dla Holandii. Koleva przebija się przez holenderski blok i jest 17:17. Ponownie Koleva i jest 18:17. O przerwę prosi trener Selinger.

Po przerwie Holenderki odrabiają 3 punkty z rzędu i wychodzą na prowadzenie 20:18. Kolejna przerwa, tym razem na życzenie trenera reprezentacji Bułgarii.

Koleva atakuje w aut i Holandia ma 21 punkt. Atak Ch. Staelens przynosi 22 punkt. Po kolejnej akcji Holandia prowadzi już 23:19.

Skuteczny holenderski blok i pierwsza piłka setowa dla podopiecznych trenera Selingera. Po błędzie Bułgarii, Holandia wygrywa 25:19.

Kilka minut przerwy.

Drugi set rozpoczyna się od prowadzenia Holandii 2:0.

Dwie kolejne akcje i Holandia prowadzi już 3:1. Flier posyła piłkę w siatkę i jest 3:2.

Kiwka K. Staelens podwyższa prowadzenie pomarańczowych na 4:2. Ch. Staelens nie zdążyła do piłki i Bułgarki zyskują punkt.

Potężnym atakiem Koleva zdobywa 4 punkt dla Bułgarii. Holandia prowadzi 7:4. W ataku myli się Vasileva i na pierwszą przerwę techniczną Holandia schodzi z czteropunktowym prowadzeniem.

Mocny serwis Bułgarek przynosi kontry i punkty. Podopieczne trenera Nesica odrabiają straty i zdobywają punkt kontakotwy. Holandia prowadzi już tylko jednym punktem (11:10).

Podwójny bułgarski blok i jest wyrównanie. Filipova obija blok Holenderek i zdobywa 12 punkt dla Bułgarii. Holenderki odpowiadają atakiem i prowadzą 13:12.

Mocne uderzenie Flier i Holenderki schodzą na drugą przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem.

Po przerwie Holandia podwyższa wynik na 17:14. Kolejna przerwa na życzenie, tym razem poprosił o nią trener Bułgarii.

Holenderki zdobywają 18 punkt, po czym kolejno dla Bułgarii zdobywają punkty Koleva i Vasileva. Atak Ch. Staelens i Holenderki prowadzą czteroma punktami (20:16). Kolejna przerwa na życzenie trenera Nesica.

Koleva pokonuje holenderski blok i zdobywa 17 punkt. Przypadkowe wymiany piłek i jest 21:17. Atak Filipowej przynosi 18 oczko dla Bułgarii.

Poświęcenie Wensink w obronie nie przynosi rezultatu i jest 22:19. Mocny i skuteczny atak Flier przynosi Holandii 23 punkt. Holandia po bloku w aut i pierwsza piłka setowa dla pomarańczowych (24:20). Myli się Filipova i Bułgaria przegrywa drugiego seta 20:25.

Po przerwie Stam zdobywa punkt. Po dwóch kolejnych akcjach Holandia prowadzi 3:0.

Delikatny plas Visser i jest 4:1. Przy stanie 5:1 przerwa na życzenie trenera Nesica.

Po mocnym ataku Bułgarki zdobywają 2 punkt i powoli odrabiają straty. Ze środka Wensink podwyższa prowadzenie Holandii na 6:3.

Skuteczny atak Stam i reprezentacja Holandii schodzi na przerwę techniczną z czteropunktowym prowadzeniem.

Po przerwie Ch. Staelens myli się w zagrywce. Atak Visser i Holandia prowadzi już 10:5. Koleva zdobywa 6 punkt dla Bułgarii.

Przy stanie 12:7 dla Holandii o przerwę prosi trener reprezentacji Bułgarii.

Flier zdobywa 13 punkt. Holandia systematycznie powiększa swoją przewagę i prowadzi już 14:9.

Atak Visser i Holandia ma 15 punkt. Odpowiedź Holandii, Koleva i 11 punkt dla Bułgarii. Na druga przerwę techniczną siatkarki schodzą przy pięciopuntkowym prowadzeniu pomarańczowych.

Holandia myli się po przerwie w zagrywce, ale w kolejnych akcjach zdobywa punkty i utrzymuje przewagę (19:13). Atak Petkowej i Bułgaria zdobywa 14 punkt. Pojedynczy blok Visser i jest 21:15.

Chitigori zdobywa 17 punkt dla Bułgarii. Przy stanie 21:17 o przerwę prosi trener reprezentacji Holandii.

Myli się Germanova i Holandia ma pierwszą piłkę meczową**(24:17). Drugą piłkę meczową wykorzystuje Huurman i Holenderki wygrywają trzeciego seta 25:18. Całe spotkanie 3:0.**

Relację z Atlas Areny prowadzi: Marta Roszkowska

Obsługa techniczna: Emilia Białecka