ME Siatkarek 2009: Hiszpania - Bułgaria 3:1

Marta Roszkowska
Drugi dzień rozgrywek play off w hali Atlas Arena w Łodzi otwiera mecz pomiędzy reprezentacją Bułgarii i drużyną Hiszpanii. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 15:00.

Dzielnie walcząca we wczorajszym meczu Hiszpania uległa Rosji 1:3, natomiast Bułgaria przegrała z niezwyciężoną dotychczas reprezentacją Holandii 0:3. Dziś oba zespoły zmierzą się w pierwszym spotkaniu drugiego dnia kolejnej rundy Mistrzostw Europy Siatkarek 2009.

Początek spotkania i pierwsze dwa punkty dla Bułgarii. Pierwszy punkt dla drużyny Hiszpanii zdobywa Correa, 2:1. Y. Hernandez wyrównuje na 2:2. Koleva nie przebija się przez hiszpański blok i jest 3:2 dla podopiecznych Vermeulena. Błąd Hiszpanek kosztuje Bułgarię stratę kolejnego punktu. Po kolejnej akcji Bułgaria prowadzi już 6:3. O przerwę prosi szkoleniowiec reprezentacji Hiszpanii.

Sanchez zdobywa 4 punkt dla Hiszpanii. Koleva podwyższa prowadznie Bułgarii na 7:4. Tym razem skuteczny blok Hiszpanek i mają 6 punkt. Lamas wyrównuje na 7:7. Z jednopunktowym prowadzeniem na przerwę techniczną schodzi Bułgaria.

Atak A. Fernandez i Hiszpania wyrównuje na 8:8. Sanchez myli się w polu zagrywki. Y. Hernandez atakuje po prostej i zdobywa 9 punkt dla swojej drużyny. Bułgaria prowadzi 11:9.

Filipova na zagrywce, Hiszpanki nie wyprowadzają skutecznej kontry, długa wymiana piłek, w końcu Vasileva posyła piłkę w aut, 12:10. Zablokowana Delgado i Bułgaria zdobywa 13 punkt. Debarlieva w sam środek boiska i przerwa na prośbę Vermeulena, 14:10.

Bułgaria myli się w ataku i Hiszpania ma 12 punkt. Yaneva zablokowana i jest 14:13. Correa zdobywa dla Hiszpanek 14 punkt. Na drugą przerwę techniczną Bułgaria schodzi z boiska z dwupunktowym prowadzeniem.

Vasileva w aut i Bułgarki prowadzą już tylko jednym punktem. Hiszpanki wyrównują na 16:16. Przerwa na życzenie trenera Nesica. Vasileva w boisko i jest 17:16 dla Bułgarii. Nieudany atak Garcii, skuteczny Filipovej i Bułgarki prowadzą trzema punktami.

Hiszpanki odrabiają straty, ale po ataku Filipovej Bułgaria prowadzi 21:18. Atak kapitan reprezentacji Hiszpanii przynosi 19 punkt. Kolejny skuteczny atak po hiszpańskiej stronie, tym razem Y. Hernandez.

Ataki i zagrywka Filipovej i Bułgaria prowadzi już 23:20. Skutecznie Bułgarki i mają pierwszą piłkę setowa 24:20, którą kończy Yaneva. Pierwszy set dla podopiecznych trenera Nesica 25:20.

Drugi set rozpoczyna od zagrywki Hiszpania lecz traci punkt po bułgarskim ataku. Hiszpanki wyrównują. Filipova atakuje ze skrzydła i zdobywa 2 punkt. Vasileva odbija hiszpański blok i jest 3:1. Hiszpanki odrabiają punkt straty. Po udanym serwie i ataku Y. Hernandez wyrównują wynik.

Bułgarska kapitan kiwa Rozjanki i zdobywa 4 punkt. Na zagrywce Vasileva. Po jej serwach drużyna zdobywa 2 punkty z kolei. Trener Hiszpanek prosi o czas przy stanie 6:3 dla Bułgarii.

Y.Hernandez atakiem przerywa bułgarską serię, ale rywalki szybko odrabiają stracony punkt. Po nieudanych akcjach Hiszpanek przeciwniczki zdobywają punkt i schodzą na przerwę techniczną z trzypunktowym prowadzeniem. Debarlileva myli się w zagrywce. Y. Hernandez zdobywa punkt po udanym ataku. Jest 8:7.

Hiszpanki wyrównują, a nawet zdobywają 2 punkty z rzędu i wychodzą na prowadzenie. Trener Bułgarii prosi o czas.

Po przerwie Petkova zdobywa punkt. Długa wymiana piłek, jednak Hiszpanki przeliczyły swoje sily i po błędzie tracą punkt. Kolejna długa akcja wygrana przez Bułgarki 11:9. Y. Hernandez zablokowana i 12 punkt dla przeciwniczek.

Po czasie, na życzenie trenera Hiszpanii 10 punkt zdobywają jego podopieczne. Correa przepycha się na siatce i kolejny punkt dla Hiszpanii. Przeciwniczki nie pozostają dlużne i odbierają stracony punkt. Błędy Hiszpanek pozbawiają je 3 punktów. Jest 15:12.

Sanchez atakuje i zdobywa punkt, jednak to reprezentacja Bułgarii schodzi na drugą przerwę techniczną z trzypunktową przewagą. Po przerwie Bułgarki kontynuują dobrą  grę i zdobywja kolejny punkt. Hiszpanki jednak walczą i stawiają blok.

Kolejna udana akcja i zagrywka zespołu Bułgarii daje 2 punkty z rzędu. A. Ferenandez wygrywa walkę na siatce i 16 punkt dla Hiszpanii. W kolejnej akcji kapitan Hiszpanii myli się  i Bułgaria prowadzi już 21:16. Dwie udane akcje Bułgarek i 23 punkt. Piłka setowa dla drużyny Bułgarii. Hiszpanka zablokowana i koniec seta 25:16.

Trzeci set rozpoczyna się od prowadzenia Hiszpanii. Po czym walka zaczyna się punkt za punkt. Skuteczny hiszpański blok i podopieczne trenera Vermeulena prowadzą 3:2. Silny atak Kolevej i jest wyrównanie 4:4. Po ataku Filipovej Bułgarki zdobywają 5 punkt, ale Hiszpania prowadzi 6:5. Ponownie Filipova i jest po 6.

Vasileva pocelowała zagrywką Hiszpanki i zdobyła 7 punkt. Zaraz po tym wynik wyrównuje Y. Hernandez. Yaneva zdobywa 8 punkt i Bułgaria schodzi na przerwę techniczną z jednopunktową przewagą. Myli się Yaneva i mamy wyrównanie 8:8. Atak El-Amma**ri** i kolejny remis, po 9. Debarlieva przebija się przez blok i podwyższa zdobywa 10 punkt. Skuteczny hiszpański blok, daje tej drużynie dwupunktowe prowadzenie 12:10. Czas dla Bułgarii.

Vasileva odrabia punkt dla Bułgarii. Po błędzie Hiszpanek ponowne wyrównanie 12:12. Kiwka Lamas i 13 punkt zdobywają Hiszpanki. Vasileva w aut. Filipova umieściła piłkę w środku boiska i 13 punkt dla Bułgarii. Na drugą przerwę techniczną Hiszpania schodzi z trzypunktowym prowadzeniem, 16:13.

Tuż po przerwie punkt zdobywają podopieczne trenera Nesica. Y. Hernandez atakuje w aut i Bułgaria jest coraz bliżej wyrównania. Skutecznie El-Ammari i jest 18:15 dla Hiszpanii. Filipova w boisko i Bułgarki mają 16 punkt. Atak El-Ammari w ostatni metr boiska i jest 19:16. Bułgarki odrabiają straty, ale Hiszpanki ponownie odskakują przeciwniczkom na 3 punkty, 21:18. Mylą się Hiszpanki i prowadzą już dwoma punktami. Przez blok przebija się Germanova, 22:20 dla podopiecznych trenera Vermeulena. Przy stanie 24:20 pierwsza piłka setowa dla reprezentacji Hiszpanii. Pierwszy setball obroniony, 24:21. Po długiej i zaciętej wymianie piłek Hiszpania wygrywa trzeciego seta 25:21.

Pierwsze punkty w czwartej partii dla reprezentacji Hiszpanii, 2:0. Bułgarki posyłają piłkę w aut i jest 3:0. Przerwa na prośbę trenera Nesica. Błąd po stronie Hiszpanii, bułgarski atak w narożnik boiska i jest 3:2. Garcia zablokowana i jest po 3. Yaneva atakuje w boisko i Bułgaria wychodzi na prowadzenie. Pojedyńczy blok Filipovej blokuje Hiszpanki i Bułgaria prowadzi 5:3. Przerwa dla Hiszpanek.

Kolejny skuteczny bułgarski blok i jest 6:3. Garcia atakuje po bloku i zdobywa 4 punkt dla Hiszpanii. Garcia z przechodzącej zdobywa 5 punkt dla Hiszpanii. Bułgaria prowadzi 7:5. Z dwupunktowym prowadzeniem na pierwszą przerwę techniczną schodzą reprezentantki Bułgarii.

Y. Hernandez atakuje w aut. Petkova zablokowała hiszpański atak i jest 9:7. Skutecznie Petkova, podwyższa prowadzenie Bułgarii na 10:7. Yaneva myli się w zagrywce. Blok-aut i jest wyrównanie 10:10. Koleva pokonuje hiszpański blok i jest 11:10 dla Bułgarii. As serwisowy Petkovej, 12:10. Potężny atak Kolevej i przy stanie 13:10 o przerwę prosi trener Vermeulen.

Bułgaria skutecznie blokiem i jest 14:10. Petkova nie schodzi z zagrywki, jest 15:10. Kolejny serwis tej samej zawodniczki i Bułgarki schodzą na drugą przerwę techniczną z sześciopunktowym prowadzeniem. Niesamowita Petkova nie zmienia stylu zagrywki po przerwie i przynosi swojej drużynie 17 punkt. Atak Kolevej i 18 punkt dla reprezentacji Bułgarii. Myli się Koleva i Hiszpanki mają 12 punkt. Silny atak Vasilevej i jest 20:12. Świetnie w obronie Bułgarki i po długiej wymianie piłek jest 21:12.

Kolejna mocna zagrywka po stronie Bułgarii, tym razem Vasileva, 22:12. Przez blok przebija się Garcia, 22:13. Lamas posyła piłkę w aut, 23:13. Atak Y. Hernandez przynosi Hiszpankom 14 punkt. Z przechodzącej piłki El-Ammari, 23:15. Skuteczna Y. Hernandez i jest 23:16. Pierwsza piłka meczowa dla reprezentacji Bułgarii przy stanie 24:16, obroniona po ataku El-Ammari. Bronią się Hiszpanki i jest 24:18. Atak Bułgarek po bloku i jest 25:18. Całe spotkanie dla podopiecznych trenera Nesica 3:1.

Bułgaria - Hiszpania 3:1 (25:20, 25:16, 21:25, 25:18)