Budowlani - Aluprof 1:3. Łodzianki nie zagrają w finale Pucharu Polski

(pas)
Atakuje Katarzyna Bryda
Atakuje Katarzyna Bryda fot. Maciej Stanik
W ćwierćfinale Pucharu Polski siatkarki Budowlanych przegrały z Aluprofem 1:3. Łodzianki dobrze zaczęły mecz prowadząc 3:1, utytułowane rywalki szybko jednak odrobiły straty, zdobywając pięć punktów pod rząd. Słabość gospodyń na chwilę przełamała dopiero Mirek, bowiem kolejne cztery punkty zdobyły bielszczanki. A potem grając spokojnie i pewnie kontrolowały przebieg wydarzeń, uzyskując siedmiopunktową przewagę.

Ataki łodzianek były łatwe do rozszyfrowania i zatrzymania. Trochę otuchy w serca kibiców wlała Grbac, zdobywając dwa punkty po udanych serwisach, i przewaga Aluprofu zmalała do czterech, a potem do trzech punktów.

Gdy wydawało się, że Budowlani są na fali, łatwą piłkę zmarnowała Golec i końcówka seta należała do Aluprofu. Łodzianki mogły pocieszyć się tym, że najmocniejszym (skutecznym) atakiem popisała się Bryda.

W drugiej partii po prostych błędach łodzianek rywalki uzyskały trzypunktową przewagę, gospodynie ambitnie odrabiały straty i doprowadziły do remisu 8:8, a potem 13:13. Trwała zacięta walka punkt za punkt. I stało się. Gospodynie wyszły nawet na trzypunktowe prowadzenie (20:17). Wystarczyło, że dobrze przyjmowały piłkę i kończyły akcję mocnym, mylącym atakiem. Niestety dobra passa trwała zbyt krótko. Łodzianki straciły pięć punktów pod rząd i wydawało się, że jest po wszystkim.

Ambitnie gospodynie uzyskały przewagę, miały nawet dwa setbole, szkoda że dziecinnie proste błędy i błąd sędziny (gwizdnęła przejście) przeważyły szalę na korzyść Bielska. Wielka szkoda, bo sukces w tej partii był na wyciągnięcie ręki!

Ta sytuacja nie odebrała animuszu Budowlanym. Łodzianki na początku trzeciego seta prowadziły 10:1 i 16:6. Zawodniczki Aluprofu w swojej grze przypominały nieopierzone juniorki (kobieta zmienną jest!), co skutecznie wykorzystywały nasze siatkarki. Rywalki jakoś się pozbierały (przewaga topniała w oczach) ale nie były w stanie dogonić Budowlanych. Skuteczny atak Brydy dał łodziankom zwycięstwo.

Początek czwartego seta należał do bielszczanek. Role się odwróciły. Aluprof prowadził 6:0, 8:1. Łodzianki grając skutecznie zniwelowały przewagę rywalek do trzech punktów. Bielszczanki kontrolowały jednak sytuację. Po końcówce bez emocji wygrały seta, mecz i awansowały do półfinału.

Ćwierćfinał Pucharu Polski - jeden mecz - awans Aluprof

Budowlani Łódź - Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (21:25, 26:28, 25:20, 19:25)
Budowlani: Wójcik, Rousseaux 10, Golec 13, Mirek 13, Ikić 6, de Paula 5, Ciesielska (libero) oraz Grbac 8, Mikołajewska, Bryda 10, Mróz 5
Aluprof: Wołosz 5, Ciaszkiewicz 13, Wojtowicz 13, Bamber-Laskowska 14, Kaczorowska 5, Pelc 14, Miyashiro (libero) oraz Banecka, Frąckowiak 4, Lichtman 2, Vindevoghe 3l, Łyszkiewicz.
5 lutego o godz. 14.30 dojdzie do kolejnego spotkania Budowlanych z Aluprofem. Tym razem w lidze. Mecz odbędzie się w Hali Sportowej, a bezpośrednią z niego relację przeprowadzi Polsat Sport.
Celem łodzianek jest utrzymanie szóstej pozycji przed play-off, ich rywalki chcą awansować na trzecie miejsce. Będzie to przedostatnia kolejka sezonu zasadniczego.