Koszykówka: ŁKS Łódź żegna się z kibicami wygrywając z PBG Basket Poznań [zdjęcia]

Koszykarze ŁKS w dobrym stylu pożegnali się z własną publicznością. W meczu z PBG Basket Poznań nie zabrakło emocji i efektownych akcji. Łodzianie wygrali 94-88.
Sportowy tydzień łódzkich drużyn - zobacz kto, gdzie i kiedy

Pierwsza kwarta od pierwszych minut układała się idealnie dla gospodarzy. Raz za razem punkty zdobywali Sulima, Michalak i Zyskowski. Goście cały czas starali się odpowiadać na zacięte ataki ŁKS-u, jednak nie byli w stanie narzucić swojego tempa i ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się 13-punktowym powadzeniem łodzian.

Po krótkiej przerwie, w której swoje umiejętności zaprezentowały cheerleaderki z grupy Show Girls, na parkiecie zrobiło się jeszcze goręcej. Od samego początku mocniej przycisnęli poznaniacy powoli odrabiając straty. Jednak wiele błędów w ich grze i ponowne przebudzenie ŁKS-iaków przyhamowały zapał gości. Kolejne trafienia za trzy zaliczali Michalak i Szczepaniak. Z rzutów osobistych punkty zdobywali Sulima i Zyskowski. Po przeciwnej stronie z dobrej strony pokazywał się Micić. Do przerwy ŁKS prowadził 51-36.

Druga część spotkania pokazała, że poznaniacy tanio skóry nie sprzedadzą, a gospodarze będą musieli się napocić, aby wywalczyć pozytywny rezultat. Nadal świetne zawody rozgrywał Micić. Dołączyli do niego równie dobrze grający Szydłowski i Lichodzijewski. ŁKS popełniał błąd za błędem, przez co o kolejne punkty było coraz ciężej. W trzeciej kwarcie łodzianie zdobyli zaledwie 17 punktów, co było marnym wynikiem przy 29 punktach PBG. Ostatecznie goście zbliżyli się do prowadzącego ŁKS-u na zaledwie trzy punkty przegrywając 68-65.

Ostatnia kwarta ponownie zaczęła się od mocnego pressingu poznaniaków. Gospodarze roztrwonili dużą przewagę i na moment to goście byli na prowadzeniu. Ten stan rzeczy podziałał mobilizująco i łodzianie rzucili się ponownie do walki. Ostatkami sił zdołali wygrać czwartą kwartę 26-23, co ostatecznie zapewniło im wynik 94-88.