Łódzka Mała Olimpiada - koszykówka

23 sierpnia odbył się kolejny z kilku turniejów Łódzkiej Małej Olimpiady. O złoty medal walczyły drużyny koszykarskie. Zwyciężył zespół Natalia Sqad.

Mecz rozpoczął się o godzinie 11:00. Już od pierwszej kwarty bardzo dobrze w mecz weszli zawodnicy Natalia Sqad. Widać było, że są zgranym zespołem. – Trenowaliśmy od dłuższego czasu – mówił przed meczem kapitan zespołu. Dobra obrona strefowa i ataki z kontry dały kilkupunktowe prowadzenie jego drużynie, dzięki czemu mogli spokojnie kontynuować grę. Dokładnie do kolegów piłkę podawał Tomasz Bąk, w kontrze dobrze grał Paweł Kupidura. Drużynie przeciwnej ciężko było przeciwstawić się rywalowi, a zespół Arka Mazanowskiego po pierwszej części meczu schodził z boiska z prowadzeniem 20:2.

Na drugą kwartę za Arka na boisko wszedł Marcin Majczak. Drużyna Natalia Sqad zdołała utrzymać dobrą obronę i straciła 8 przy 16 zdobytych. Bardzo dobrze piłkę rozgrywał Sebastian Raczyński, pokazując że jest jednym z najmocniejszych filarów drużyny. Często też to on kończył kontratak swojego zespołu. Na zbiórce od początku spotkania dobrze grał Aleksander Kalenbach. Ułożona gra taktyczna pozwoliła na powiększenie przewagi i stan rywalizacji wynosił 36:10.

Na trzecią cześć spotkania ekipa Natalii wyszła rozluźniona. Wydawało się, że zlekceważyła przeciwnika, uważając że mecz jest już wygrany. Kosztowało ich to stratę kilku cennych punktów. Słabsza gra w obronie sprawiła, że drużyna przeciwna zapisała na swoim koncie 12 punktów. Natalia Sqad do swojego dorobku dopisała tylko 8 i zawodnicy schodzili z boiska przy wyniku 44: 22.

Czwarta kwarta była to już walka ze zmęczeniem. Koszykarze obu ekip byli wymęczeni fizycznie jednak Globi Team zachowało więcej sił i zdołało biegać do kontry przez co zdobyli aż 11 pkt, a zwycięzcy meczu tylko 4. W bardzo dobrze grającym dzisiaj zespole Natalii obrona zaczęła być nieskuteczna. Jedynie dobra gra na zbiórce pozwoliła utrzymywać grę pod kontrolą i mimo kiepskiego fragmentu gry Natalia Sqad wygrała mecz.

Arkadiusz Mazanowski (kapitan Natalia Sqad): „Jestem bardzo zadowolony z rezultatu spotkania, jednakże jeszcze bardziej cieszę się ze swojego indywidualnego dorobku w finałach. Zdobyłem prawie połowę punktów (19 – przyp. red.)”

Tomasz Bąk (Natalia Sqad): „Dobry mecz, przyjazne nastroje, można by organizować więcej turniejów tego typu, aby młodzi ludzie mogli pokazać na co ich stać”

Marcin Majczak (Natalia Sqad): „Mecz od początku ułożył się po naszej myśli. Już w pierwszej kwarcie wypracowaliśmy sobie bezpieczna przewagę punktową nad rywalem, którą utrzymaliśmy do końca spotkania. Kluczem do naszego zwycięstwa było pełne zaangażowanie i zgranie całej drużyny.”

Natalia Sqad - Globi Team 48:33

Zwycięski skład: Arkadiusz Mazanowski, Tomasz Bąk, Marcin Majczak, Sebastian Raczyński, Paweł Kupidura, Aleksander Kalenbach.