Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2015/2016 - 3. kolejka

Darek Matyjaszczyk
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki - drużyna Żużel-Fan.pl
3. kolejka Qmed Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki 2015/2016 została rozegrana w sobotę w SP nr 205. W trakcie sportowych zmagań grających zawodników i zawodniczki odwiedził Pan Bogusław Adamski - Prezes Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej.

XIX edycji Qmed Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowana jest przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu UMŁ.

Podczas III kolejki spotkań sporo meczów zostało przełożonych ze względu na udział łódzkich zespołów w Otwartych Mistrzostwach Polski Drużyn Amatorskich. Natomiast zawodniczki ŁKS Głuchych pojechały do Radomia na Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Siatkówce Oldbojek.

W meczu na szczycie Ekstraklasy kobiet pomiędzy liderem, zespołem Żużel-Fan.pl a UKS Fuks Sulejów siatkarki obu ekip stworzyły interesujące widowisko, którego rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w piątym secie. W tie-breaku lepiej zaprezentowały się zawodniczki z Sulejowa, które dzięki zwycięstwu 3:2 zrównały się punktami w tabeli z Żużel-Fan. Pierwsze punkty w tym sezonie wywalczyła drużyna Wyborowych i to nie z byle jakim przeciwnikiem. W pojedynku z mistrzyniami ligi, drużyną Bez nazwy, grę swojego zespołu bardzo dobrze poprowadziła Hanna Kociołek, dzięki której rozegraniom atakujące Wyborowych nie miały większych problemów ze skończeniem swoich ataków co poskutkowało zwycięstwem w czterech setach.

Ciekawy mecz z udziałem drugiej i trzeciej drużyny ubiegłego sezonu Ekstraklasy mężczyzn zakończył się emocjonującym tie-breakiem. Z tej wojny nerwów zwycięsko wyszli zawodnicy Coffee Factory pokonując 3:2 Bakalland Ba!. Wciąż bez choćby punktu Iskra, która w minionej kolejce musiała uznać wyższość beniaminka ligi, zespół Bejłocz ulegając w trzech setach. Na prowadzeniu w tabeli TrenDino Volley po kolejnym zwycięstwie 3:1 tym razem nad Warecką.

W I lidze kobiet oba rozegrane spotkania kończyły się po trzech partiach. Siatkarki Serwo f.i.n.e. nie miały większych problemów z pokonaniem ZSO nr 8, natomiast UKS Novamed w przekonujący sposób pokazał swoją wyższość nad Energią K.

W I A lidze mężczyzn tempa nie zwalnia Volley Centrum. Lider tabeli po pokonaniu w trzech setach zespółu Junior Piątkowisko zwiększył swoją przewagę nad drugim w tabeli Sokołem Rzgów do trzech punktów. Zwycięzcy nie poznaliśmy natomiast w konfrontacji dwóch beniaminków, czyli Szkoły Marcina Gortata oraz Koluszek, których starcie zakończyło się remisem 2:2. Podobny przebieg miał mecz pomiędzy UKS Fuksem Sulejów a Gremi.
Nowym liderem I B ligi mężczyzn została drużyna Wild Boyz po przekonującym zwycięstwie 3:0 nad Społeczną Akademią Nauk. Ostatnią pozycję w tabeli opuścił New Team Spiryt, który po bardzo dobrym spotkaniu pokonał Qmed i awansował aż na trzecią pozycję co pokazuje jak ciekawa i wyrównana walka toczyć się będzie w tej klasie rozgrywkowej.

Zmiana na pozycji lidera także w II lidze mężczyzn. W minionej kolejce stanęły po przeciwnych stronach siatki zespoły z pierwszych dwóch miejsc, czyli ZWiK oraz Energia. Mecz zapowiadający się bardzo wyrównanie i interesująco, nieoczekiwanie był jednostronnym widowiskiem i po trzech zwycięskich setach to Energia objęła prowadzenie w tabeli.

Zapraszamy na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 24.10.2015 w Szkole Podstawowej nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 w godz. 8-18.