MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Łódzcy studenci nakręcili spot o autyzmie

Redakcja
Andrzej Różycki, Marcin Zalewski
"Autyzm. Podaj łapę!" - to tytuł spotu, który ma uświadomić, jak dużą rolę w życiu autystycznych dzieci odgrywa dogoterapia. Nakręcony przez studentów łódzkich uczelni obraz można zobaczyć w Internecie.

Coraz więcej dzieci choruje na autyzm. Jak go rozpoznać?

"Klaps! Ostatnie ujęcie!" - mogą z dumą zawołać studenci łódzkiej Filmówki oraz studentki Uniwersytetu Łódzkiego. Udało im się dokonać małej-wielkiej rzeczy - nakręcili nietypowy spot. Bohaterami są podopieczni Navicula-Centrum, Ośrodka specjalizującego się w terapii osób dotkniętych autyzmem.

- "Autyzm. Podaj łapę!" - tak nazwaliśmy nasze dzieło – mówi z dumą Julita Zabłocka, koordynatorka projektu, która wraz z Joanną Grabarczyk oraz Zuzanną Zarzało przynależą do łódzkiej Organizacji Public Relations Image Group mającej duży wkład w powstanie obrazu.

Film jest krótkim, trwającym jedną minutę spotem, dokumentującym udział podopiecznych Ośrodka w dogoterapii. - Jest po prostu roześmiany, jak jego bohaterowie. Nie chcemy grać na litości - zastrzegają Joanna Grabarczyk, organizatorka i Paweł Biesiadowski-Stępień, producent współpracujący przy spocie.

- Filmik jest ciepły, radosny. Pokazuje, że dzieci potrafią czerpać radość z bycia razem, a zwierzęta są dla nich świetnymi terapeutami - mówi dr n. med. Anna Rozetti, dyrektor Navicula-Centrum.

Dzieło zrealizowali młodzi operatorzy z łódzkiej Szkoły Filmowej - Andrzej Różycki oraz Marcin Zalewski. - Chcemy swoją skromną pracą dotrzeć do jak największej liczby odbiorców - deklarują studenci.

Spot został zrealizowany całkowicie w ramach wolontariatu. We wtorek (5 kwietnia) miał swoją oficjalną premierę. Dostępny jest jedynie w Internecie.

Autyzm dziecięcy jest całościowym zaburzeniem rozwoju pojawiającym się przed 36 miesiącem życia. Uniemożliwia dziecku prawidłowy rozwój i normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Do typowych cech należą problemy z komunikacją uczuć i związkami społecznymi. Występują również kłopoty z integracją wrażeń zmysłowych. Jedynym ratunkiem jest bardzo intensywna indywidualna terapia prowadzona w sposób kompleksowy i skoordynowany.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto