ŁKS uległ AZS Koszalin 71:100

Trzech koszalinian na jednego ełkaesiaka Piotra Trepkę
Trzech koszalinian na jednego ełkaesiaka Piotra Trepkę fot. Jakub Pokora
Koszykarze ŁKS nie sprawili kibicom niespodzianki w Atlas Arenie i przegrywali z AZS Koszalin 71:100. Trener ŁKS Piotr Zych mówił, że zespół miał problemy pod tablicami. ŁKS przegrał zbiórki 37-42 i trafili tylko 3 na 16 "trójek" (AZS 12 na 25).

Ełkaesiacy zaczęli obiecująco. Po 5 punktach Jakuba Dłuskiego i 9 Michała Michalaka prowadzili 14:11 (4 min). Niestety po trzech minutach było już jednak 16:25.

Na początku drugiej kwarty włączył się Jarosław Zyskowski (5 punktów z rzędu) i pojawiła się szansa na odrobienie strat. Na dwie minuty przed przerwą wynosiły 10 punktów (39:49), ale urosły 17 (39:56). W pierwszej połowie aż 37 z 39 punktów zdobyło trio Michalak (13), Dłuski (13) i Zyskowski (11), a 2 dorzucił Krzysztof Sulima.

W trzeciej kwarcie AZS odskoczył na 30 punktów (75:45) a trener Piotr Zych pod koniec wprowadził do gry juniorów: Dominika Binkowskiego i Marcina Kuczmerę, przygotowujących się do finałów mistrzostw Polski U-20 (od środy w Lublinie).

ŁKS - AZS Koszalin 71:100 (21:32, 18:24, 16:28, 16:16)
ŁKS: Michalak 24, Dłuski 15, Zyskowski 13, Trepka 5, Sulima, Kenig, Binkowski po 4, Bartoszewicz 2, Szczepaniak, Kuczmera 0. Trener: Piotr Zych.
AZS: McIntosh 21, Dutkiewicz 16, Montgomery 15, Eziukwu 12, Jarmakowicz 11, Milicić 11, Surmacz 8, Bigus 6, Reese, Bieg 0. Trener: Andrej Urlep.