ŁKS - Świt Nowy Dwór Maz. 5:0 (1:0)

bap (opr.wm)
Artur Gieraga zdobył dla ŁKS trzy gole.
Artur Gieraga zdobył dla ŁKS trzy gole. Maciej Stanik
W ŁKS powiało optymizmem. Szykujący się do rundy rewanżowej I ligi ŁKS aż 5:0 pokonał w sparingu drugoligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Trzy z pięciu goli zdobył najlepszy na boisku, Artur Gieraga.

Pierwsza połowa nie zapowiadała wysokiego zwycięstwa ŁKS. Akcje łodzian były szarpane i kończyły się najwyżej na 18. metrze i dopiero w 22 minucie pierwszy celny strzał na bramkę rywali oddał Konrad Kaczmarek. Groźniejsze sytuacje mieli drugoligowcy, ale dobrze w bramce ŁKS spisywał się Karol Domżał, który przynajmniej dwa razy uchronił łódzką drużynę od straty gola.

W przodzie starał się Dawid Sarafiński i po faulu na nim ŁKS miał rzut wolny, po którym objął prowadzenie. Zbyt krótko wybitą piłkę precyzyjnie uderzył Cezary Książek.

Druga połowa była popisem Artura Gieragi, który z pozycji stopera został przesunięty na defensywnego pomocnika. Już trzy minuty po przerwie kapitan drużyny popisał się dokładnym podaniem, które na gola zamienił Konrad Kaczmarek.

W 52 min Gieraga po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców, wykorzystując akcję Dawida Strzelczyka. Kolejną bramkę najbardziej doświadczony piłkarz ŁKS zdobył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Pawlaka. Po raz trzeci pokonał bramkarza uderzeniem z dystansu.

Ten mecz pokazał, że obecna drużyna ŁKS na pewno nie będzie słabsza od tej z jesieni, a niektórzy kibice zaczęli nawet wierzyć w utrzymanie się w I lidze.

ŁKS Łódź – Świt Nowy Dwór Maz. 5:0 (1:0)
1:0 – Książek (43), 2:0 – Kaczmarek (48), 3:0 – Gieraga (52), 4:0 – Gieraga (58), 5:0 – Gieraga (81).
ŁKS: Domżał – Kalinowski (46, Bogusz), Ragaman, Gieraga, Pawlak – Kaczmarek, Kotwica, Książek (46, Wieczorek), Biel (46, Borys) – Sarafiński (46, Strzelczyk), Gląba.
Świt: Kulesza – Sosnowski (46, Kamiński), Bulik, Drwęcki (46, Krzymiński), Nowotka (46, Wolf) – Szczepański (46, Kotarski), Enow, Obem (46, Grzelak), Ziąbski (46, Mińkowski) – Melon (46, Zych), Dylewski (46, Strzałkowski).