ŁKS Siemens AGD - Odra Brzeg 52:64 - Kompromitacja łodzianek

(BAP)
ŁKS Siemens AGD - Odra Brzeg 52:64
ŁKS Siemens AGD - Odra Brzeg 52:64 Express Ilustrowany
Koszykarki ŁKS przegrały bardzo ważny mecz. We własnej hali łodzianki okazały się słabsze od zamykającej tabelę Odry Brzeg (52:64). Do tego przegrały w fatalnym stylu i teraz to one są ostatnim zespołem ekstraklasy.

Jeśli koszykarki ŁKS marzyły o utrzymaniu się w elicie, środowy mecz musiały wygrać. Odra to ich bezpośredni rywal w walce o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Drużyna gości podobnie jak łodzianki, do tej pory miała na koncie jedno zwycięstwo. Wydawało się jednak, że podopieczne Piotra Neydera będą miały ułatwione zadanie, bo choć rywalki wyruszyły z Brzegu w południe, do łódzkiej hali dotarły tuż przed meczem.

Na parkiecie nie było jednak widać po nich zmęczenia. Pierwsze punkty zdobyły bowiem przyjezdne, a gra ełkaesianek było bardzo nerwowa. Pod koniec pierwszej kwarty wydawało się, że opanowały nerwy, dzięki czemu zaczęły punktować. W 9 min po trafieniu Ugo Ohy prowadziły 17:10, jednak w końcówce kwarty straciły 4 punkty. Obie drużyny grały jednak bardzo słabo i nieprzypadkowo okupują ostatnie miejsca w tabeli.

Nadzieje na zwycięstwo mogła dawać druga kwarta.W 17 min po celnej trójce Magdaleny Losi prowadzenie ŁKS wzrosło do 10 punktów (28:18). W odpowiedzi dwa razy za trzy trafiła jednak Marta Żyłczyńska i do przerwy przewaga zmalała do zaledwie 3 pkt (32:29).

Choć trudno to sobie wyobrazić, po przerwie gra gospodyń była jeszcze gorsza. Alena Nowikawa i Neli Paszewa podawały piłkę rywalkom, na swoim poziomie nie grały też Leona Jankowska i Losi. W efekcie, w 26 min, Odra objęła prowadzenie (37:36). Łodziankom udało się je jeszcze odzyskać, ale w ostatniej ćwiartce meczu zagrały katastrofalnie. Wystarczy dodać, że wciągu 8 minut ani razu nie trafiły do kosza. A w ten sposób nie da się wygrać...

ŁKS Siemens AGD – Odra Brzeg 52:64 (17:14, 15:15, 15:17, 5:18).
ŁKS: Jankowska9,Nowikawa9, Oha 9, Losi 8, Paszewa 7, Sobczyk6, Schmidt4.
Odra: Gawrońska 19, Żyłczyńska 11, Stewart 11, Daniel 8, Jones 6, Buszta 6, Alexander 3.