ŁKS postraszył GKS, ale Wróbel i Nowak zapewnili zwycięstwo

Paweł Hochstim
Dawid Nowak (obok Michał Łabędzki) zdobył gola dla GKS
Dawid Nowak (obok Michał Łabędzki) zdobył gola dla GKS fot. Dariusz Śmigielski
Piłkarze PGE GKS Bełchatów wygrali z ŁKS 2:1 w meczu sparingowym. - Wygraliśmy zasłużenie, ale wynik jest teraz drugorzędną sprawą - mówi trener bełchatowian Maciej Bartoszek. - Dopóki grał pierwszy skład, byliśmy zespołem lepszym - odpowiada pomocnik ŁKS Jakub Kosecki.

Do przerwy w meczu rozegranym na sztucznym boisku w Gutowie Małym prowadzili ełkaesiacy. W 11 minucie piłkę do bramki Łukasza Sapeli skierował Dariusz Kłus. Wyrównał w 59 minucie pięknym strzałem z trzydziestu metrów Tomasz Wróbel, a zwycięstwo bełchatowianom zapewnił trzy minuty przed końcem Dawid Nowak.

- Momentami były fragmenty dobrej gry i z tego jestem zadowolony - mówi Bartoszek. - Nie ustrzegliśmy się niestety błędów, nad którymi musimy pracować.

Bartoszek testował prawego obrońcę Żalgirisu Wilno, Egidijusa Vaitkunasa, który występuje w reprezentacji młodzieżowej Litwy. Piłkarz przez kilka dni będzie jeszcze testowany w Bełchatowie. Szefowie GKS mają bardzo dobry kontakt z Żalgirisem, bo z tego klubu przecież sprowadzili Rosjanina Pawła Komołowa. Bartoszek wystawił też Janusza Gola i Tomasza Wróbla, którzy nie przedłużyli jeszcze umów i mówi się, że odejdą z GKS.

- Na tę chwilę mają ważne kontrakty w klubie, a jak będzie wyglądała ich przyszłość, to jest to niewiadoma. Liczę na to, że jednak ci piłkarze zostaną z nami do końca sezonu - mówi Bartoszek, który chce, by do 1 lutego kadra GKS na rundę wiosenną była już ustalona. Tego dnia bełchatowianie wylecą na zgrupowanie na Cypr. Na pewno w kadrze nie będzie Artura Marciniaka, który w środę za porozumieniem stron rozwiązał swój kontrakt z GKS. Wiosną prawdopodobnie zagra w pierwszoligowej Warcie Poznań.

- Do piątku podejmę ostateczną decyzję - wyjaśnia swoją sytuację Wróbel.

Być może już w czwartek treningi z GKS wreszcie rozpocznie Paweł Buzała. - Niby dostał zgodę na treningi, ale cały czas go nie widzę - dodaje trener GKS.

Trener ełkaesiaków Andrzej Pyrdoł sprawdzał w środowym meczu dwóch nowych graczy - Patryka Kubickiego i Macieja Bykowskiego. Lepiej wypadł ten drugi, choć grał na nietypowej dla siebie pozycji, bo w pomocy.

- Mamy jeszcze trochę sparingów, które określą, gdzie jest jego pozycja w naszym zespole, czy w pomocy, czy w ataku - mówi Pyrdoł. - A może będzie czekał jako as w rękawie.

Niespodzianką był występ na prawej obronie Damiana Seweryna. Piłkarz, z którym jeszcze niedawno szefowie ŁKS chcieli rozwiązać kontrakt, wypadł całkiem nieźle.

- Seweryn powiedział, że będzie grał wszędzie, więc szukamy mu pozycji - tłumaczy Pyrdoł.

Kilku łódzkich graczy zagrało w środę w Gutowie Małym po raz pierwszy po kontuzji. - Adrian Woźniczka jest po urazie i jeszcze nie czuje się najlepiej. Grał też Marcin Adamski po długiej przerwie, podobnie jak Brain Obem. To wszystko ma wpływ na zespół. Muszą troszkę pograć, by dojść do pełnej sprawności - wyjaśnia trener piłkarzy z al. Unii.

Pyrdoł zdradził, że jest szansa, by jeszcze przed rozpoczęciem rundy wiosennej do drużyny dołączył nowy zawodnik. - Mamy jeszcze apetyt na jednego piłkarza, który na pewno by nam pomógł. To piłkarz z czołowego klubu ekstraklasy, który może grać w obronie i pomocy. Ale jego nazwisko jest objęte tajemnicą - mówi Pyrdoł.

Najbliższe mecze sparingowe ełkaesiacy i bełchatowianie rozegrają w sobotę. Piłkarze łódzkiej drużyny zmierzą się w Kleszczowie z drugoligową Olimpią Grudziądz, a bełchatowianie zagrają w Kielcach z ekstraklasową Koroną.

PGE GKS Bełchatów - ŁKS 2:1 (0:1)
Gole: Tomasz Wróbel (59), Dawid Nowak (87) - Dariusz Kłus (11)
GKS: Sapela (46, Budziłek) - Fonfara (46, Vaitkunas), Drzymont (46, Lacić), Tanevski (46, Wenger), Popek (46, Jarmuż) - Zawodziński (46, Wróbel), Bocian (46, Baran), Gol (46, Grube), Komołow (46, Cetnarski), Małkowski (46, Da Silva) - Kuświk (30, Żewłakow, 60 Nowak). Trener: Maciej Bartoszek.
ŁKS: Wyparło (46, Waśków) - Gieraga (46, Seweryn), Klepczarek (60, Woźniczka), Łabędzki, Salski (68, Adamski) - Smoliński (46, Pawlak), Kłus (60, Ziober), Mączyński (46, Obem), Romańczuk (46, Bykowski), Kosecki (46, Kubicki) - Mięciel (46, Kujawa). Trener: Andrzej Pyrdoł.