ŁKS Łódź - MKS Kluczbork 2:1 (relacja minuta po minucie)

Piłkarze ŁKS-u Łódź wygrali z MKS-em Kluczbork 2:1. Zapraszamy do śledzenia relacji minuta po minucie, jaką przeprowadziliśmy z tego meczu.

Piłkarze ŁKS-u Łódź grają dzisiaj (11 września) z MKS-em Kluczbork. Ełkaesiacy zajmują obecnie 6. miejsce w tabeli pierwszej ligi, a ich dzisiejsi rywale są na 9. pozycji. Różnica punktowa między ŁKS-em i MKS-em wynosi obecnie dwa "oczka".

Dla Ełkaesiaków jest to już czwarte spotkanie na własnym stadionie w tym sezonie. Piłkarze ŁKS-u do tej pory dwukrotnie wygrali (z Pogonią Szczecin 2:1 i Górnikiem Łęczna 1:0) i raz zremisowali (z Piastem Gliwice 2:2). Kluczborczanie na wyjazdach w tym sezonie jeszcze nie wygrali - zremisowali po 1:1 z Ruchem Radzionków i Odrą Wodzisław oraz przegrali z Górnikiem Polkowice 0:2. Czy po dzisiejszym Ełkaesiacy pozostaną niepokonani na własnym stadionie? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkania ŁKS Łódź - MKS Kluczbork.

ŁKS Łódź - MKS Kluczbork
**
2: 1  (0:0)
Bramki: 1:0 M. Mięciel (44. min.) 1:1 R. Niziołek (56. min.) 2:1 M. Smoliński (59. min.)

B. Wyparło - A. Gieraga, M. Łabędzki, P. Klepczarek, A. Woźniczka, J. Kosecki (68. R. Kujawa), M. Smoliński (89. M. Mowlik), D. Kłus, K. Mączyński, B. Romańczuk (81. A. Golański), M. Mięciel
K. Stodoła - P. Stawowy, T. Copik, R. Niziołek, A. Półchłopek (64. G. Skwara), P. Tuszyński, A. Orłowicz, T. Jagieniak, M. Wilusz, K. Nitkiewicz (64. G. Góral), R. Wodniok (46. M. Glanowski)

Żółte kartki: Klepczarek, Kłus, Woźniczka, Mowlik (ŁKS) Skwara (MKS)

Zobacz fotorelację i przeczytaj podsumowanie meczu ŁKS Łódź - MKS Kluczbork

Przeczytaj także zapowiedź meczu ŁKS Łódź - MKS Kluczbork

Koniec spotkania. ŁKS Łódź wygrał z MKS-em Kluczbork 2:1.
90'+2 Kujawa przejął piłkę w środkowej strefie, pobiegł z nią i przed polem karnym wycofał do Mączyńskiego. "Mąka" strzelił technicznie, a piłka trafiła w poprzeczkę i wyleciała za linię.
90' Zamieszanie w polu karnym ŁKS-u po rzucie rożnym, sytuację wyjaśnił Kujawa. Sędzia dolicza 4 minuty.
88' Jagieniak strzelał z 20 m, ale nad poprzeczką. W zespole ŁKS-u trzecia zmiana - za Smolińskiego wchodzi Mowlik.
85' Trwa twarda walka w środku pola. Ełkaesiacy podchodzą powoli pod pole karne kluczborczan.
81' Golański już na boisku, a z ok. 25 m strzelał Mączyński. Bramkarz z najwyższym trudem wybił piłkę na rzut rożny.
80' Smoliński próbował strzelać przewrotką - pomylił się o kilkadziesiąt centymetrów. A do zmiany przygotowany Artur Golański.
78' Niziołek już powrócił na murawę i od razu był bliski zdobycia kolejnego gola. Jego strzał z 5 m przeleciał tuż nad poprzeczką.
76' Spotkanie się zaostrzyło. Na boisku leży kolejny zawodnik - tym razem to Niziołek.
73' Ostre wejście Skwary i pierwsza żółta kartka dla zawodnika z Kluczborka.
72' Gospodarze starają się utrzymywać się przy piłce na połowie MKS-u.
68' Kujawa zmienia Koseckiego. "Kosa" schodzi, a kibice mu dziękują.
67' Tym razem czysta interwencja Kłusa - wybił piłkę na rzut rożny po groźnym dośrodkowaniu Górala. Do wyjścia przygotowany Kujawa.
65' Żółta kartka dla Kłusa, który faulował taktycznie.
63' Kolejna okazja Mięciela. Tym razem "Miętowy" trafił w bramkarza.
61' Z rzutu rożnego dośrodkowywał Kosecki, w polu karnym najwyżej wyskoczył Mięciel i oddał strzał głową. Piłka przeleciała 0,5 m nad poprzeczką.
59' GOOOL! 2:1 Ełkaesiacy znów wychodzą na prowadzenie. Tym razem bramkę zdobył Marcin Smoliński, który przed uderzeniem z ok. 10 m minął dwóch obrońców. Na boisku jest już Klepczarek.
56' 1:1, Rafał Niziołek strzela bramkę. Zawodnik MKS-u był niepilnowany w polu karnym ŁKS-u i uderzył podobnie jak w pierwszej połowie Mięciel, po długim rogu.  W tym czasie za linią boczną szytą skórę pod okiem miał Klepczarek, którego zabrakło w polu karnym.
55' Za linią boczną opatrywany Klepczarek...
52' Łabędzki próbował strzelić z prawie 35 m, niestety wysoko nad poprzeczką.
49' Romańczuk próbował po obrocie zaskoczyć bramkarza gości strzałem z woleja z 14 m. Futbolówka przeleciała wysoko nad bramką.
46' Rozpoczęła się już druga połowa meczu ŁKS Łódź - MKS Kluczbork. W zespole gości jedna zmiana - za Wodnioka wszedł Glanowski.
Piłkarze obu zespołów są już na murawie. Czekamy tylko na sędziów...
Koniec pierwszej połowy spotkania. Piłkarze ŁKS-u prowadzą z MKS-em Kluczbork 1:0.
45' Po zdobytej bramce ożywili się łodzianie. Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.
44' Strzał z dystansu Smolińskiego trafia w poprzeczkę!
44' GOOOL!!! 1:0 Marcin Mięciel strzela w długi róg bramki z ok. 14 metrów. Bramkarz stał jak zaczarowany.
43' Mięciel wychodził z kontratakiem - przeciwnik trzymał go długo za koszulkę, ale sędzia kartki nie pokazał.
42' Żółta kartka dla Piotra Klepczarka.
36' Zamieszanie przed bramką gości. Obrońcy wybijają piłkę z linii bramkowej na rzut rożny.
35' Wyrzut z autu Gieragi w stylu Hajty - w środek pola karnego, wysoki wyskok Mięciela, ale strzał głową zablokowany.
33' Ełkaesiacy na połowie rywali, ale dośrodkowania naszych piłkarzy wybijane przez obrońców gości.
28' Mięciel próbował strzału "nożycami" z 17 m, ale nieczysto trafił w piłkę. Gospodarze mają przewagę, ale nie tak łatwo dostać się przed pole karne MKS-u.
25' Próba Smolińskiego z dystansu. Piłka minęła poprzeczkę o kilkanaście centymetrów.
20' Niebezpiecznie przed bramką Wyparły. Piłka przypadkowo doszła do Półchłopka, ale ten nieczysto trafił i futbolówka przeleciała obok bramki. Mogło być 0:1.
17' Silny strzał Mączyńskiego z 30 metrów, ale wprost w bramkarza.
13' Dwa strzały z dystansu gości. Pierwsze obronił Wyparło, po drugim piłka przeleciała ok. 2 metry od naszej bramki.
11' Smoliński faulowany na 25 metrze. Romańczuk trafił w mur, dobitka także zablokowana i ostatnie, techniczne uderzenie Koseckiego - piłka przeleciała nieznacznie obok słupka.
7' Obie drużyny na razie nerwowo w ataku i pewnie w obronie. Ełkaesiacy zaczynają się dłużej utrzymywać przy piłce.
4' Pierwszy rzut rożny dla gości, ale nie było zagrożenia. Na razie trwa walka w środku pola.
1' Sędzia rozpoczął spotkanie. Rozpoczęli łodzianie.
Piłkarze obu zespołów są już na murawie. Kapitanami drużyn są Marcin Mięciel i Tomasz Jagieniak.
Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Piotr Siedlecki z Warszawy. Na liniach pomagać mu będą Piotr Kuśmierz i Jakub Wójcik, a arbitrem technicznym będzie Krzysztof Jakubik.
Rezerwowi w ŁKS-ie: M. Pająk, M. Mowlik, D. Pawlak, R. Kujawa, A. Golański, Sz. Salski, D. Seweryn
Rezerwowi w MKS-ie: G. Świtała, G. Skwara, M. Glanowski, W. Hober, D. Góral, P. Odrzywolski, P. Jędrzejowski
Do rozpoczęcia meczu pozostało ok. 15 minut. Piłkarze obu drużyn jeszcze się rozgrzewają.