ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk 0:0 k. 1:3 (relacja minuta po minucie)

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali po rzutach karnych w 1/8 Pucharu Polski z Lechią Gdańsk. Zapraszamy do zobaczenia relacji na żywo z tego spotkania.

Piłkarze ŁKS-u Łódź grają dzisiaj (26 października) z Lechią Gdańsk w 1/8 Pucharu Polski. Dla Ełkaesiaków jest to już trzeci pojedynek w ramach tegorocznego pucharu - wcześniej pokonali oni na wyjeździe Olimpię Elbląg 2:1 (po dogrywce) i u siebie Polonię Bytom 3:0. Co ciekawe, wszystkie bramki zdobywali dla ŁKS-u różni piłkarze: Damian Pawlak, Artur Golański, Mariusz Mowlik, Jakub Kosecki i Marcin Mięciel.

W meczu z Lechią Gdańsk o kolejne gole i przede wszystkim zwycięstwo łatwo nie będzie. Gdańszczanie są na 4. miejscu w Ekstraklasie i prezentują się w tym sezonie bardzo dobrze. W Pucharze rozegrali jedno spotkanie, wygrywając w Zabrzu z Górnikiem 2:0. Kto zwycięży w tym meczu awansuje do ćwierćfinału Pucharu Polski. Czy dzisiaj liderowi 1. ligi uda się pokonać 4. zespół Ekstraklasy? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkania ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk.

ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk
**_(Wynik końcowy)_0 : 0  (0:0) karne 1:3
Bramki:

P. Waśków - Sz. Salski (76. M. Mowlik), P. Klepczarek, M. Łabędzki, A. Gieraga, M. Obem (52. K. Mączyński), M. Smoliński, D. Kłus, B. Romańczuk, R. Kujawa (97. J. Kosecki), M. Mięciel
S. Małkowski - Deleu, K. Bąk, M. Kaczmarek, S. Kozans, Ł. Surma, P. Nowak, T. Dawidowski 106. M. Pietrowski), A. Traore, I. Lukjanovs (70. P. Buzała), A. Sazankov (64. B. Buval)

Żółte kartki: Mięciel, Salski, Mączyński (ŁKS) Kozans, Kaczmarek, Bąk (Lechia)
Czerwona  kartka: Mięciel (ŁKS)

Przeczytaj wypowiedzi po meczu ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk
Strona wymaga odświeżania - w tym celu wciśnij F5

Koniec spotkania. ŁKS Łódź przegrał z Lechią Gdańsk w rzutach karnych 1:3.
Mariusz Mowlik chciał technicznym strzałem zaskoczyć bramkarza, ale Małkowski lekko trafił w piłkę, a ta wylądowała na poprzeczce. 1:3
Kaczmarek trafia, choć Waśków miał piłkę na ręce. Strzał był jednak mocny. 1:3
Fatalne pudło Romańczuka. Przegrał on z Traore pojedynek lewonożnych. 1:2
Traore technicznie przy prawym słupku. 1:2 Strzelał będzie Romańczuk
"Kosa" w prawy róg bramki, Małkowski wylądował w lewym i 1:1.
Buzała w Waśkowa! 0:1 i szansę na wyrównanie będzie miał Kosecki.
Mączyński strzela obok prawego słupka.
Kapitan gości strzela w środek, a Waśków w prawym rogu 0:1.
Zaczną goście. Do piłki podchodzi Łukasz Surma...
W ŁKS-ie będą strzelać najprawdopodobniej: Kosecki, Romańczuk, Mowlik, Klepczarek i Mączyński. Kibice skandują "Paweł Waśków".
Koniec dogrywki. Będziemy mieli rzuty karne!
119' Ostre dośrodkowanie z wolnego Romańczuka, piłkę głową przedłużał Mowlik, ale jeden z obrońców Lechii wybił futbolówkę z linii bramkowej. W przypadku remisu będą rzuty karne.
118' Tym razem żółta dla Bąka. Faulował on Koseckiego.
115' Żółta kartka dla Kaczmarka. Łodzianie cały czas lepsi w dziesiątkę od pełnego zespołu Lechii, ale na tablicy wyników cały czas 0:0.
112' Ełkaesiacy wyszli z ładnie zapowiadającą się kontrą, ale Smolińskiemu zabrakło dokładności przy podaniu do Mączyńskiego.
110' Groźny strzał Buzały, ale w bramce czujnie Waśków. Łodzianie ambicjami próbują nadrobić brak jednego piłkarza i jak na razie idzie im to nieźle.
106' Już rozpoczęła się druga połowa dogrywki - Kosecki od razu próbował indywidualną akcją strzelić bramkę, ale wywalczył tylko róg. Przypomnijmy, że łodzianie grają w dziesiątkę.
Koniec pierwszej połowy dogrywki. Piłkarze ŁKS-u próbowali jeszcze coś tłumaczyć sędziemu, ale nic to nie dało.
105' Czerwona kartka dla Mięciela. "Miętowy" otrzymał drugą żółtą kartkę za rzekome symulowanie rzutu karnego. W tej sytuacji arbiter chyba zdecydowanie się pomylił, a żółtą kartkę otrzymał jeszcze Mączyński.
101' Nieprawdopodobne zamieszanie w polu karnym gdańszczan - strzelać próbowali m.in Kosecki, Mięciel, Mowlik, ale piłka nie wpadła do bramki, a sędzia ostatecznie odgwizdał faul łodzian.
100' Kosecki ledwo pojawił się na murawie, a już dwa razy groźnie robiło się przed polem karnym gości, a żółtą kartkę otrzymał Surma.
97' Kosecki wchodzi w miejsce Kujawy. W dogrywce przewagę mają gospodarze, ale nie mogą skutecznie zagrozić bramce Lechii.
91' Rozpoczęła się dogrywka. Przed nami 2x15 minut gry.
Koniec regulaminowego czasu gry. ŁKS remisuje bezbramkowo z Lechią i będziemy mieć dogrywkę przy al. Unii.
90'+3 Buval przedarł się środkiem boiska i strzelił mocno z linii pola karnego, ale Waśków świetnie sparował na rzut rożny.
90'+2 Nieporozumienie Smolińskiego z Klepczarkiem i ten drugi w efekcie nieczysto trafił w piłkę. Kolejna dobra szansa łodzian.
90' Oblężenie bramki Lechii, ale strzał Kujawy szczupakiem zablokowany, a kolejna próba łodzian ląduje daleko za bramką. Sędzia dolicza 3 minuty.
88' Wymiana podań Kujawy i Mięciela, ale ten drugi źle trafił w piłkę i tylko róg dla łodzian. Po kornerze Romańczuka Łabędzki próbował z woleja, ale piłka poleciała kilkanaście metrów za wysoko.
86' Przewrotka Mięciela, ale Deleu zblokował piłkę.
84' Groźne dośrodkowanie z wolnego Romańczuka, Małkowski i obrońcy gości z najwyższym trudem wybijają na róg.
80' Buzała trafia do siatki, ale sędzia odgwizduje spalonego. Fatalnie w tej sytuacji zachował się Waśków, który niepewnie interweniował na przedpolu.
78' Mięciel znów się nie zabrał z piłką. Wzmaga się doping na trybunach. Na dzisiejszym meczu jest 2534 kibiców, w tym 200 z Gdańska.
75' Buval fatalnie przestrzelił z 7 metrów. Do wejścia przygotowany Mowlik.
74' Sporo niedokładności po obu stronach. Gra jest szarpana i toczy się w środkowej strefie.
70' Buzała pojawia się w miejsce Lukjanovsa.
66' Strzał Mączyńskiego z rzutu wolnego przelatuje nad poprzeczką.
64' Strzał z dystansu Mięciela - piłka leciała szybko, ale nieznacznie minęła bramkę gości. Buval wchodzi za Sazankova.
60' Strzał Mięciela z półwoleja z 15 m, ale piłka ląduje w rękach Małkowskiego. Do wejścia w zespole Lechii przygotowuje się Bedi Buval.
58' Paweł Nowak strzelał główką z kilkunastu metrów i pomylił się nieznacznie. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką, a gdyby szła w światło bramki to Waśków mógłby nie dać rady jej wybronić. Ciągle 0:0
56' Żółta kartka dla Salskiego.
55' Gra toczona w środkowej strefie boiska. Poza Mączyńskim, który już jest na murawie, trener Andrzej Pyrdoł może wpuścić jeszcze do gry Bogusława Wyparło, Damiana Pawlaka, Mariusza Mowlika, Artura Golańskiego, Damiana Seweryna oraz Jakuba Koseckiego.
52' Doskonała okazja dla łodzian. Po przypadkowej "przebitce" piłka trafiła do Mięciel. Napastnik ŁKS-u znajdował się siedem metrów od bramki, ale posłał piłkę obok prawego słupka. Pierwsza zmiana u gospodarzy - Obema zastąpił Mączyński.
48' Dwie dobrze zapowiadające się akcje Kujawy zatrzymał...Kujawa.
46' Rozpoczęła się druga połowa meczu. Na razie bez zmian.
Koniec pierwszej połowy meczu. ŁKS Łódź bezbramkowo remisuje z Lechią Gdańsk.
45' Sędzia do pierwszej połowy dolicza jedną minutę.
44' Po zdecydowanej, ale czystej interwencji Obema na murawie leżał Traore.
42' Lewą stroną uciekł Kaczmarek, wystawił piłkę na piąty metr od bramki, ale Lukjanovsa uprzedził Klepczarek.
37' Strzał Smolińskiego - świetną paradą popisał się Małkowski, który "wyjął" piłkę lecącą do bramki gości. W odpowiedzi niebezpiecznie w polu karnym ŁKS-u. Z linii bramkowej wybijał piłkę Romańczuk.
36' Mięciel nie przyjął podania z głębi pola, a dobrze wbiegał w pole karne.
35' Ełkaesiacy od kilku minut mają przewagę w posiadaniu piłki, ale rozgrywają głównie na własnej połowie, czasami bardzo ryzykowanie przed własnym polem karnym.
30' Potężne uderzenie z ok. 30 metrów Romańczuka. Bramkarz gości wybił na róg. Wcześniej świetnym "przerzutem" piłki z prawego na lewe skrzydło popisał się Mięciel.
26' Małkowski wyjściem na 15 metr zatrzymał Kujawę. Znów przewaga Lechii.
Przy karnym dla łodzian faulowany był Gieraga, a Kozans dostał za przewinienie żółty kartonik.
21' Mięciel nie wykorzystuje kolejnego karnego w tym sezonie. Po chwili jeszcze "Miętowy" przewracał się w polu karnym po kontakcie z bramkarzem, ale sędzia uznał że faulu nie było i pokazał Mięcielowi żółtą kartkę.
20' Rzut karny dla ŁKS-u!
18' Mocny strzał Mięciela po ziemi z kilku metrów, bramkarz odbił, piłka uderzyła chyba w rękę jednego z gdańszczan, ale sędzia nakazał grać dalej. Jak na razie to była najlepsza okazja w tym spotkaniu.
13' Strzał Traore zupełnie niecelny, ale Obem musi uważać w kolejnych takich sytuacjach.
12' Zabawa Obema na własnej "szesnastce" kończy się stratą i faulem zawodnika ŁKS-u. Groźny rzut wolny dla gości.
10' Kolejny rzut rożny dla gości. Ełkaesiacy liczą na kontrataki.
8' Trwa walka w środku pola. Lekką przewagę ma na razie Lechia, która wykonywała już nawet rzut rożny, ale póki co bez okazji bramkowych.
3' Kujawa czysto powstrzymany na linii pola karnego. Gdyby łodzianin się przedarł, to stanąłby oko w oko z bramkarzem gości.
1' Rozpoczęło się spotkanie ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk.