Legia - Widzew 1:0

(opr.wm)
Widzew przegrał w piątek wyjazdowy mecz z Legią 1:0.
Widzew przegrał w piątek wyjazdowy mecz z Legią 1:0. Bartek Syta/Polskapresse
W piątek wieczorem Widzew przegrał 1:0 wyjazdowy mecz z Legią Warszawa. Mecz przy Łazienkowskiej nie był porywającym widowiskiem, a zwycięską bramkę zdobył Jakub Kosecki tuż po rozpoczęciu drugiej połowy.

W pierwszej połowie przewaga Legii była wyraźna. Stołeczna drużyna dłużej utrzymywała się przy piłce, ale Widzew umiejętnie zagęszczał grę we własnym polu karnym i skutecznie niwelował zagrożenie. W pierwszej połowie widzewiacy walczyli bardzo dzielnie. Ale zbyt wielu sytuacji bramkowych nie stworzył.

W dwie minuty po przerwie widowiskową akcję przeprowadził Jakub Kosecki, który ograł Jakuba Bartkowskiego i Hachema Abbesa i władował piłkę pod nogami Dragojevicia prosto do siatki.

Legia po zdobyciu gola nie wysilała się zbytnio, zupełnie jakby jednobramkowe prowadzenie satysfakcjonowało stołeczną drużynę. Widzew szansy na wywalczenie remisu nie wykorzystał, ale trudno żeby było inaczej skoro widzewiacy oddali tylko jeden celny strzał na bramkę.