Koszykówka: Porażka Widzewa w Gdyni, ŁKS gra w Lesznie

Koszykarki Widzewa Łódź przegrały wczoraj z Lotosem Gdynia 64:91, a zawodniczki ŁKS-u czeka dzisiaj mecz w Lesznie z Tęczą.

Po trzech kolejkach obecnego sezonu Ford Germaz Ekstraklasy koszykarki Widzewa Łódź miały na swoim dwa zwycięstwa (w Derbach z ŁKS-em oraz z Mistrzem Polski - Lotosem Gdynia) i zajmowały wysoką pozycję w tabeli. Później było trochę gorzej, ale z pierwszej ósemki łodzianki nie wypadły aż do rundy rewanżowej.

Najpierw Widzewianki uległy ŁKS-owi, a później Enerdze Toruń, dlatego wczorajszy mecz był dla nich bardzo ważny w kontekście spędzenia przerwy świątecznej na miejscu gwarantującym udział w fazie play-off. Niestety, w Gdyni podopieczne Miodraga Gajića miały niewiele do powiedzenia i gładko uległy Lotosowi 64:91.

Widzewianki wyrównaną walkę były w stanie nawiązać tylko w 2. kwarcie, którą zwyciężyły 21:16. W pozostałych częściach jednak przegrywały zdecydowanie (12:24, 16:29, 15:22) i stąd tak wysoka przewaga gdynianek. Łodzianki przegrały walkę na tablicach (34 do 41 zbiórek) i popełniły więcej strat (28 do 20). Dla koszykarek Widzewa był to ostatni mecz przed przerwą świąteczno-noworoczną, którą spędzą na 9. pozycji.

ŁKS walczy w Lesznie

Zawodniczki ŁKS-u Łódź mają za to szansę utrzymać 11. miejsce. Żeby sobie to zapewnić muszą dzisiaj wygrać w Lesznie z tamtejszą Tęczą. O sukces łatwo nie będzie, choć lesznianki wydają się być w zasięgu.

Problemem Ełkaesianek może być zmęczenie. Łodzianki grały swój ostatni mecz co prawda w sobotę (18 grudnia) - podobnie jak Tęcza - ale trener Piotr Neyder korzystał prawie tylko z sześciu zawodniczek: Leony Jankowskiej, Ugo Ohy, Neli Pashevy, Roksany Schmidt, Aleny Novikavy oraz Magdaleny Losi. Ta ostatnia nie uczestniczyła nawet we wczorajszym (20 grudnia) treningu, bo - jak wytłumaczył trener - odpoczywała.

Czy koszykarkom ŁKS-u uda się wygrać ostatni mecz przed świętami? Mecz z Tęczą rozpocznie się o godzinie 18.