Koszykówka: ŁKS Łódź wygrał z Kotwicą Kołobrzeg [zdjęcia]

Po kilku przegranych meczach przyszedł czas na przełamanie złej passy. Koszykarze ŁKS pokonali wczoraj (25 marca) Kotwice Kołobrzeg 85:74.
VI kolejka ligi YoYo w Manufakturze [zdjęcia]

Wczoraj (25 marca) w Atlas Arenie zmierzyły się drużyny ŁKS-u oraz Kotwicy. Mimo widocznej różnicy w tabeli, łodzianie nie przestraszyli się wyżej notowanego przeciwnika i od samego początku popisywali się świetną skutecznością. Pierwsza odsłona do samego końca była jednak wyrównana, a tuż przed jej końcem na czteropunktowe prowadzenie wyszli goście kończąc z wynikiem 22:26.

Druga kwarta rozpoczęła się od awarii tablicy świetlnej, która zmusiła sędziów do przerwania meczu. Po niecałych 10 minutach usterkę naprawiono i przy wyniku 27:30 wznowiono grę. Nieoczekiwana przerwa dobrze wpłynęła na zawodników oby drużyn i widowisko z każdą sekundą stawało się coraz ciekawsze. Ostatecznie to koszykarze z Kołobrzegu zeszli na przerwę w lepszych humorach z prowadzeniem 44:38.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od błyskawicznego ataku gości, którzy wywalczyli dziesięciopunktową przewagę. Łodzianie nie pozostali im dłużni i odpowiedzieli siedmioma kolejnymi punktami.

Gospodarze pewnie wykorzystywali liczne rzuty osobiste i skutecznie wykorzystywali tworzone przez siebie akcje, co zapewniło im prowadzenie na koniec trzeciej kwarty 58:54. Ostatnia odsłona spotkania zaczęła się od ośmiopunktowej przewagi ŁKS-u i szybkiego odrobienia strat przez Kotwicę i siedem minut przed końcem meczu wynik 62:61 nadal był otwarty. Na szczęście łodzianie mocno spięli się na ostatnie minuty i chwilę później doprowadzili do prowadzenie 69:61.

Po krótkim zrywie przeciwnika ŁKS ponownie odskoczył tym razem 77:69, a nieliczni kibice zgromadzeni w Atlas Arenie powoli mogli odetchnąć z ulgą. Gospodarze pewnie dograli mecz do końca gromadząc na swoim koncie 85 punktów.

ŁKS - Kotwica Kołobrzeg 85:74
(22:26, 16:18, 20:10, 27:20)

ŁKS: Michalak 19, Sulima 14, Malesa 14, Zyskowski 9, Kenig 9, Dłuski 8, Trepka 7, Szczepaniak 5, Bartoszewicz

Kotwica: Wichniarz 20, Brown 21, Brandwein 12, Harris 9, Djurić 2, Złoty 4, Diduszko 6, Rduch.

Żużel: Orzeł Łódź przegrywa u siebie z Włókniarzem Częstochowa [zdjęcia]
Rugby: Budowlani Łódź wygrali z Arką Gdynia [zdjęcia]