Koszykówka: ŁKS Łódź lepszy od Tęczy Leszno [zdjęcia]

Koszykarki ŁKS-u Łódź pokonały MKS Tęczę Leszno 69:60. O wygranej zadecydowała druga kwarta.
Koszykarki ŁKS-u Łódź wygrały w Pucharze Polski

Koszykarki ŁKS-u Łódź zanotowały kolejną wygraną w tym sezonie Ford Germaz Ekstraklasy. Tym razem pokonały MKS Tęczę Leszno.

Wczorajszy (26 listopada) mecz był początkowo wyrównany. Koszykarki ŁKS-u przyspieszyły jednak grę w 2. kwarcie. Świetnie dysponowane były wtedy Natalia Trofimova i Celeste Hoewish. Ta pierwsza "dziurawiła" kosz rywalek trójkami (trzy celne), a druga siała popłoch w szeregach Tęczy swoimi wejściami w pole trzech sekund. Amerykanka demonstrowała świetną kontrolę nad piłką i własnym ciałem. Łodzianki dzięki temu schodziły na przerwę prowadząc 43:32.

Po zmianie stron ełkaesianki zdawały się kontrolować grę. Choć w ataku zdarzały im się pudła w najprostszych sytuacjach, to dobrą obroną nie pozwalały rywalkom na zbyt wiele. Różnica punktowa cały czas utrzymywała się na poziomie ok. 10 "oczek".

Trener Adam Prabucki w drugiej połowie nie mógł korzystać z usług Hoewisch, która miała problemy z faulami. Rozgrywające za nią Stephanie Raymond i Justyna Jeziorna mądrze jednak spowalniały grę. Ostatecznie ŁKS Siemens AGD Łódź pokonał MKS Tęczę Leszno 69:60.

Najbliższy mecz koszykarki ŁKS-u rozegrają z Artego Bydgoszcz już w środę (30 listopada), również u siebie, ale w ramach Pucharu Polski.

Wielki Turniej MM Łódź - wygraj roczny, dwuosobowy karnet do kina!