Koszykówka: Widzew i ŁKS wygrały w Pucharze Polski [zdjęcia]

Koszykarki Widzewa Łódź i ŁKS-u wygrały wczoraj swoje mecze w ...
Koszykarki Widzewa Łódź i ŁKS-u wygrały wczoraj swoje mecze w ... robert_zwolinski
Koszykarki Widzewa Łódź i ŁKS-u wygrały wczoraj swoje mecze w Pucharze Polski. Dla trenerów była to okazja do przećwiczenia nowych zagrań.
Zobacz najlepsze akcje z Ligi CNBA [wideo]

Puchar Polski w koszykówce żeńskiej nie cieszy się wielkim zainteresowaniem. Zespoły często grają w nim z przymusu, trenerzy mocno rotują składem, a wygrane oraz awanse są jednocześnie radością i problemem. Podobnie było wczoraj (16 października).

W Hali Parkowa (ul. Małachowskiego 5/7) Widzew Łódź podejmował Odrę Brzeg. Początek to udana gra łodzianek w ataku, jak i w obronie. Wysoka obrona, sporo łatwych punktów z przechwytów i kibice mogli się zastanawiać czy nie dojdzie do prawdziwego nokautu. Po pierwszej kwarcie gospodynie prowadziły 16:2.

Taka przewaga rozluźniła zbytnio widzewianki, które zaczęły pudłować z łatwych i przygotowanych pozycji. Przyjezdne natomiast trafiały, niwelując 11 "oczek" straty. Po zmianie stron gospodynie znów wrzuciły wyższy bieg i ponownie łatwo odskoczyły (49:35). Ostatnia kwarta przebiegła remisowo (16:16) i ostatecznie koszykarki Widzewa wygrały z Odrą 65:51.

Pogoń ŁKS-u

Zupełnie inaczej rozpoczęło się spotkanie w hali przy al. Unii Lubelskiej 2, gdzie ŁKS Siemens AGD Łódź podejmował Matizol Lidera Pruszków. Pierwsza kwarta niemal na remis (18:20), a w drugiej dominacja przyjezdnych (4:17).

Prawdziwa metamorfoza nastąpiła po zmianie stron. Pierwsze punkty zdobyły co prawda pruszkowianki, podwyższając na 39:22, ale później nastąpił show ełkaesianek. Trójki Katarzyny Kenig, Roksany Schmidt, Stephanie Raymond, czy Angeliki Kowalskiej i straty zostały odrobione, a seria 14:0 może imponować.

Koszykarki ŁKS-u jednak nie zwalniały. Czwartą kwartę świetnie rozpoczęła Lauren Prochaska. Jej trzy trafione rzuty za trzy dały remis 53:53, a na prowadzenie (58:56) gospodynie wyprowadziła Kenig. Tej przewagi podopieczne Adam Prabuckieog nie dały sobie odebrać, zwyciężając 62:58.

Wygrane łódzkich zespołów na pewno cieszą kibiców. Trenerzy wykorzystali je do wypróbowania nowych rozwiązań taktycznych. Piotr Neyder (Widzew) ogrywał m.in. Magdalenę Rzeźnik, a Adam Prabucki (ŁKS) w trakcie gry wymieniał całe piątki.