Koszykarki ŁKS-u Łódź nie sprostały liderowi z Gorzowa Wielkopolskiego

Koszykarki ŁKS-u Łódź przegrały wczoraj z KSSSE AZS-em Gorzów Wielkopolski. Łodzianki zaliczyły w tym spotkaniu aż 34 straty.

Zawodniczki ŁKS-u Łódź w poprzedniej kolejce odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie (94:90 po dogrywce z INEĄ Poznań). Pozwalało to mieć nadzieję, że w meczu z liderem Ford Germaz Ekstraklasy AZS-em Gorzów Wielkopolski łodzianki sprawią rywalkom trochę kłopotu.

Niespodzianki jednak nie było. Gospodynie wczorajszego (20 listopada) meczu już po 1. kwarcie prowadziły 23:10, a do przerwy było 47:25. Zanosiło się zatem na pogrom, ale Ełkaesianki po zmianie stron zaczęły odrabiać straty i trzecią część gry zwyciężyły nawet 28:19, a ostatnia kwarta była najbardziej wyrównana (17:14 dla gorzowianek). Ostatecznie AZS wygrał 83:67 i pozostał na 1. miejscu w tabeli. Łodzianki są jak na razie przedostatnie.

Jeśli coś może cieszyć po takiej porażce, to na pewno niezła skuteczność Ełkaesianek - 70% za jeden 43% za dwa i 50% za trzy punkty. Koszykarki ŁKS-u "królowały" też pod koszami, zbierając 43 piłki, co było wynikiem o dwanaście lepszym od rywalek. Główna w tym zasługa Ugo Ohy - najlepsza zbierająca ligi, zanotowała wczoraj 15 zbiórek i dorzuciła 22 punkty. O przegranej podopiecznych Piotra Neydera zadecydowała ogromna liczba strat - łodzianki "gubiły" piłkę aż 34(!) razy, a najwięcej błędów, po siedem, popełniły Alena Novikava i Neli Pasheva.

W kolejnym spotkaniu koszykarkom ŁKS-u na pewno nie będzie łatwiej wygrać, bowiem zmierzą się z CCC Polkowice. Mecz odbędzie się w Łodzi w piątek (26 listopada) o godzinie 18.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - ŁKS Siemens AGD Łódź 83:67
(23:10, 24:15, 19:28, 17:14)

AZS: K. Dźwigalska (6 punktów, 6 przechwytów), J. Żurowska (9 pkt.), J. Leedham (9 pkt., 5 przech.), A. Skobel (11 pkt.), I. Piekarska (17 pkt., 9 zbiórek) - S. Richards (6 pkt.), Y. Leuchanka (14 pkt.), A. Kaczmarczyk (5 pkt.), C. Trębicka (2 pkt.), K. Green (4 pkt.)