Kolejny parkrun odbył się w Parku Poniatowskiego

Łukasz Ratajczyk
Łukasz Ratajczyk | Archiwum MMLODZ.pl
Jak w każdą sobotę miłośnicy biegania spotkali się w Parku Poniatowskiego by uczestniczyć we wspólnej rywalizacji. W dzisiejszym parkrun wzięły udział 54 osoby.

Choć za oknem pochmurno, a temperatura na dworze w ostatnich dniach znacznie spadła, łódzcy biegacze jak co tydzień spotkali się w Parku Poniatowskiego, aby uczestniczyć we wspólnej biegowej rywalizacji. Wszyscy biorący udział w siódmej już łódzkiej edycji parkrun do pokonania mieli tradycyjnie już dwie pętle długości 2,5 km biegnące malowniczymi alejkami jednego z piękniejszych łódzkich parków.

W dzisiejszej (11 sierpnia) rywalizacji zwyciężył Michał Smoleński, który dystans pokonał w czasie 18 minut i 26 sekund. Dokładnie trzynaście sekund później na mecie zameldował się Jacek Trociński. Trzeci w kategorii mężczyzn Janusz Pietrasik osiągnął czas 19 minut i 31 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Frankenberg. Na przebiegnięcie 5-kilometrowej trasy potrzebowała 25 minut i 27 sekund, poprawiając tym samym swój najlepszy czas podczas całej edycji zawodów pakrun. Na drugim miejscu z czasem 25:49 linię mety minęła Ewa Wonko, a miejsce trzecie zajęła Edyta Dominika Cywińska (26:57).

Parkrun to impreza, w której oprócz Łodzi uczestniczy pnad 150 miast na całym świecie, w tym kilka z Polski. W każdą sobotę o godzinie 9 miłośnicy biegania spotykają się, aby wspólnie wyruszyć na trasę. W naszym mieście impreza odbywa się w Parku Poniatowskiego i z tygodnia na tydzień cieszy się coraz większą popularnością.

Udział w Parkrun jest bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej i wydrukowania wygenerowanego tam kodu kreskowego, niezbędnego do sklasyfikowania zawodnika.