Jerzy Janowicz ma zapłacić 2500 dolarów za kłótnię z sędzią na Australian Open

redakcja
redakcja
16 stycznia łodzianin grał w II rundzie Australian Open. ...
16 stycznia łodzianin grał w II rundzie Australian Open. ... screen yotube
16 stycznia łodzianin grał w II rundzie Australian Open. Janowicz miał sporo zastrzeżeń do pracy sędziów, czego nie ukrywał.

Heroiczna walka zdenerwowanego łodzianina. Jerzy Janowicz w III rundzie Australian Open [wideo]

Łodzianin w drugiej rundzie grał z Somdevem Devvarmanem z Indii. Pierwszy set Janowicz przegrał 6:7. Polak przegrał drugiego seta 6:3. W trzecim secie popularny "Jerzyk" wrócił do gry, wygrał 6:1. W czwartym secie rozbił Hindusa 6:0. Decydującą partię Janowicz rozstrzygnął na swoją korzyść 7:5. Łącznie Janowicz spędził na korcie ponad cztery godziny.

W czasie meczu nie podobały mu się decyzje sędziów liniowych, po jednej z nich rzucił rakietę, kleknął na korcie i zaczął krzyczeć do Mariji Cicak, sędzi z Chorwacji "Ile jeszcze razy! Ile jeszcze razy nie zauważysz piłki". Za to zachowanie Janowicz będzie musiał zapłacić karę 2500 dolarów, pieniądze te zostaną mu odjęte od premii za przejście do III rundy Australian Open. Dodajmy, że ta suma to 71 tysięcy dolarów brutto. W III rundzie Polak zmierzył się z Hiszpanem Nicolasem Almagro. Janowicz przegrał mecz.