Jan Morawiec z Łodzi mistrzem świata weteranów w maratonie

Adam Tubilewicz
Sławomir Narel
83-letni biegacz z Łodzi zdobył złoty medal podczas 21. Mistrzostw Świata Weteranów we Francji.

Jan Morawiec po raz kolejny udowodnił, że niemożliwe nie istnieje. Łodzianin pokonał trasę maratonu w 4 godziny, 12 minut i 11 sekund. W ten sposób 83-latek obronił tytuł mistrza świata weteranów, który zdobył w 2013 roku w brazylijskim Porto Alegre.

Jan Morawiec jest najstarszym maratończykiem w Polsce. Swoją przygodę z bieganiem rozpoczął jeszcze w latach 50, kiedy to reprezentował barwy Społem Łódź i Łódzkiego Klubu Sportowego. Obecnie pan Jan ma już na koncie 120 startów na dystansie maratońskim. Na co dzień mieszka na Retkini.

21. Mistrzostwa Świata Weteranów odbyły się w Lyonie w dniach 4-16 sierpnia. Impreza organizowana jest regularnie co dwa lata. Mogą w niej brać udział sportowcy, którzy ukończyli 35 lat. W zawodach we Francji Polacy zdobyli łącznie 33 medale (14 złotych, 11 srebrnych i 8 brązowych).