Horror ełkaesianek bez happy endu

(bap)
Ugo Oha była bardzo skuteczna. W Poznaniu zdobyła 26 punktów.
Ugo Oha była bardzo skuteczna. W Poznaniu zdobyła 26 punktów. fot. Maciej Stanik
Znów bardzo niewiele zabrakło koszykarkom ŁKS Siemens AGD do odniesienia zwycięstwa. O ich wyjazdowej porażce z INEĄ AZS Poznań (67:71) w pierwszym meczu fazy play-out zdecydowała ostatnia minuta spotkania.

Przed przerwą łodzianki potwierdziły, że ich dobry występ w Łodzi przeciwko Liderowi Pruszków nie był przypadkiem. Mimo braku Leony Jankowskiej (ma zapalnie płuc) cały czas utrzymywały prowadzenie. Nie było ono wysokie, a jeśli już udało im się odskoczyć na sześć punktów (25:19), to szybko trwoniły przewagę. Wśród podopiecznych Witolda Baka najlepiej spisywały się Dorota Sobczyk i Ugo Oha, której pod koniec drugiej kwarty udało się odzyskać prowadzenie (35:34), które wcześniej ełkaesianki straciły dzięki skuteczności byłej ełkaesianki Agnieszki Makowskiej.

Po zmianie stron sytuacja się odwróciła i to łodzianki goniły wynik. W połowie trzeciej kwarty przewaga gospodyń wynosiła już 6 pkt (46:40), ale po celnych osobistych Ohy w 29 min ŁKS znów prowadził (50:49). Wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatnich 10 minutach meczu.

Sytuację znów musiała ratować świetnie dysponowana Oha (56:55). Niewiele brakowało, by Amerykanka poprowadziła ŁKS do zwycięstwa, a przynajmniej dogrywki. W ostatniej minucie jej rzuty z linii osobistych znów oznaczały remis (67:67)! Niestety, nadzieję na wygraną celną trójką rozwiała Makowska...

INEA AZS Poznań - ŁKS Siemens AGD 71:67 (13:13, 21:22, 17:17, 20:15).
INEA: Weronika Idczak 17, Brittany Gilliam 16, Agnieszka Makowska 14, Elżbieta Mowlik 9, Joanna Kędzia 8, Aneta Kotnis 7, Żaneta Durak, Chinyere Ukoh.
ŁKS: Ugo Oha 26, Dorota Sobczyk 12, Magdalena Losi 9, Aleksandra Kaja 6, Alena Nowikawa 6, Magdalena Rzeźnik 4, Tatsana Żurawliowa 2, Roksana Schmidt 2.

W drugim meczu grupy walczącej o utrzymanie się Utex Row Rybnik pokonał na własnym parkiecie 73:50 (21:12, 14:6, 23:15, 15:17) Odrę Brzeg. Najskuteczniejszą w drużynie gospodyń była Laurie Koehn (31 pkt), a wśród przyjezdnych Xenia Stewart (12 pkt). Pauzował Widzew, który do rywalizacji przystąpi w sobotę.