Futbol amerykański w Łodzi: Polacy przegrali ze Szwedami w Atlas Arenie [zdjęcia]

W sobotnie popołudnie odbył się mecz futbolu amerykańskiego ...
W sobotnie popołudnie odbył się mecz futbolu amerykańskiego ... Daniel Siwak
2 lutego popołudnie odbył się mecz futbolu amerykańskiego Polska - Szwecja. Zawodnicy obu drużyn zmierzyli się w Atlas Arenie.

Gołota - Saleta w Ergo Arena Gdańsk/Sopot 23 lutego 2013. Polsat Boxing Night [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Towarzyski mecz odbył się w sobotę (2 lutego). W Atlas Arenie w Łodzi drużyna biało-czerwonych zmierzyła się z utytułowanymi zawodnikami ze Szwecji. Nasza reprezentacja w futbolu amerykańskim zagrała po raz pierwszy.

Kliknij w pierwsze zdjęcie, żeby rozpocząć przeglądanie fotogalerii.

Pierwsze minuty rozgrywki dawały przewagę żółto-niebieskim - najpierw do 7, a potem do 13 punktósw. Naszej drużynie udało się zdobyć pierwsze punkty dopiero po dwóch kwadransach, kiedy na koncie biało-czerwonych znalazło się całe 8 punktów.

Choć walczyli oni do końca pierwszej połowy, przewaga Szwedów utrzymała się także do końca pierwszej połowy meczu. Oczywiście jak w każdej portowej rywalizacji, nadzieją na przegonienie rywali była druga połowa rozgrywki.

Jednak po kilku efektownych akcjach na polu obydwu drużyn wynik dla Polaków zmienił się nieznacznie, a Szwedzi zgromadzili na swoim koncie aż dwa razy więcej punktów. Wynik 14:27 utrzymał się do końca spotkania. Niestety nasi musieli ostatecznie pożegnać się z planami zwycięstwa, o których mówił kilka dni temu trener polskiej reprezentacji Maciej Cetnerowski.

I kwarta
* 0:7 przyłożenie Johana Stahla po 15-jardowej akcji po podaniu Andersa Hermodssona (podwyższenie za jeden punkt Johan Stahl)
* 0:13 przyłożenie Andersa Hermodssona po 1-jardowej akcji biegowej

II kwarta
* 2:13 dwa punkty dla Polaków za wyrzucenie przez Szwedów piłki poza pole gry
* 8:13 przyłożenie Zbigniewa Szrejbera po 22-jardowej akcji po podaniu Barta Zemanka (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis)

III kwarta

* 8:20 przyłożenie Andersa Hermodssona po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Johan Stahl)

IV kwarta

* 8:27 przyłożenie Fredrika Isakssona po 5-jardowej akcji po podaniu Andersa Hermodssona (podwyższenie za jeden punkt Johan Stahl)
* 14:27 przyłożenie Krzysztofa Wydrowskiego po 25-jardowej akcji biegowej

Co chwila z trybun było słychać "Polska biało-czerwoni". Atlas Arena, która może pomieścić ponad 10 tys., według szacunków organizatorów zgromadziła blisko 7 tys. kibiców, którzy bardzo mocno dopingowali Polaków.

Czy ta liczba zadowoli władze Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego tak, aby w przyszłości odbywały się podobne imprezy w Łodzi? Tego jeszcze nie wiemy i dowiemy się najwcześniej za kilkanaście tygodni.