Futbol amerykański: Torpedy Łódź - Scyzory Kielce 47:14

Torpedy Łódź pokonały u siebie Scyzory Kielce 47:14. Łódzkim futbolistom amerykańskim do awansu do fazy play-off zabrakło jednak sześciu małych punktów.

Po kiepskim początku sezonu (trzy porażki) zespół Torped Łódź się przebudził i najpierw wygrał z Radomiem Rocks, a następnie z Mustangs Płock. Tym samym łódzcy futboliści amerykańścy mieli szansę na awans do play-off, jednak musieli wczoraj (22 sierpnia) wygrać ze Scyzorami Kielce i liczyć na korzystny wynik w meczu Mustangów z Radomiem.

Pierwsze zadanie udało się zrealizować. Torpedy ostro ruszyły od początku spotkania, zaliczając szybko pierwsze przyłożenie. Kielczanie jednak na to odpowiedzieli, ale bez przyłożenia i po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 7:6.

Rosnąca przewaga Torped Łódź

Od zmiany stron zawodnicy Torped Łódź zaczęli już jednak zdecydowanie dominować. Dwa przyłożenia z podwyższeniami i do przerwy było już 21:6, a Scyzory nie miały pomysłu, jak przeciwstawić się dobrze dysponowanym łodzianom. W kolejnej odsłonie gospodarze dołożyli kolejne siedem "oczek", ale stracili jednego z graczy. Czaja w wyniku zderzenia z rywalem doznał złamania nogi z przemieszczeniem i został odwieziony do szpitala.

To zdarzenie nie zniechęciło łódzkich futbolistów, którzy wygrali również czwartą kwartę - 19:8. W całym spotkaniu Torpedy Łódź zwyciężyły 47:14, ale nie zdołały awansować do fazy play-off. Zabrakło sześciu punktów, czyli jednego przyłożenia, a to oznacza koniec sezonu dla łodzian.