18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Filmteractive Festival nowy festiwal w Łodzi

Łukasz Kaczyński
Operator i reżyser Sławomir Idziak, gość specjalny festiwalu, opowie o interaktywności w filmie
Operator i reżyser Sławomir Idziak, gość specjalny festiwalu, opowie o interaktywności w filmie fot. Mikolaj Nowacki
W czwartek rozpoczyna się Filmteractive Festival - nowy łódzki festiwal filmowy. Na dwudniowy Filmteractive Festival poświęcony jest filmom i nowym mediom. W trakcie festiwalu odbędą się panele, dyskusje, pokazy. Specjalnym gościem jest absolwent łódzkiej PWSFTviT Sławomir Idziak, operator filmowy, reżyser i scenarzysta.

- Naszą ideą jest pokazać możliwości, jakie stoją przed filmem w dobie Internetu - mówi Olgierd Cygan, dyrektor merytoryczny Filmteractive. - Zaczynamy od prelekcji Sławomira Idziaka, który opowie, jak zdobycze nauki i oczekiwania odbiorców wpłynęły na realizację filmów. Widz oczekuje interaktywności, chce mieć wpływ na to, co ogląda i dzisiejsza technologia to umożliwia. Dzieje się to w przypadku filmów na DVD, podejmowane są pierwsze próby z filmem kinowym.

Wśród prelegentów z Polski i zagranicy znalazł się Dawid Marcinkowski, reżyser i designer, autor filmu o 32 alternatywnych zakończeniach pt. "Be Handry" i "Sufferrosy", pierwszego filmu interaktywnego. Kolejni goście to Mariusz Stecki, zastępca dyrektora TVP-HD i Zofia Bajkowska, menedżer rozwo-ju nowych biznesów w YouTube. O najnowszych formatach telewizyjnych opowiedzą Andrew Pillar, dyrektor komercyjny m.in. FMX i Creative Networks (prelekcja "Jak angażować konsumentów?") oraz Marta Gomes, współautorka pierwszego w historii skomercjalizowanego serialu internetowego. Poznamy zwycięzców pierwszej edycji konkursu na film tworzony z myślą o nowych mediach. W jury zasiadają m.in. prof. dr. hab. Ryszard Kluszczyński z Uniwersytetu Łódzkiego i Dawid Marcinkowski.

- Chcemy pokazać, że istnieje alternatywna ścieżka niż staranie się o granty z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na film kinowy - tłumaczy Cygan. - Festiwal ma pełnić rolę edukacyjną, informować o tym, jak zmieniają się możliwości dla twórców wraz z rozwojem nowych mediów. Ma być miejscem, gdzie poszukiwać można partnerów do projektów artystycznych i komercyjnych, prezentować pomysły sponsorom, proponować twórcom pracę. Filmowa Łódź stanie się cyfrowo-technologiczna.

Festiwal organizują Łódzki Klaster Medialny i PWSFTviT.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto