Program imprezy:
Koncerty
- Rynek Manufaktury - Wstęp wolny
24 czerwca, niedziela, godz. 15.00
- Ziemowit Kosmofski
- ELIEZER MIZRACHI
- Dj Nomo Heroes (Izrael)
- Dj Chaim (Izrael)
25 czerwca, poniedziałek, godz. 18.00
- RZESZÓW KLEZMER BAND
- Klezzmates
- Di Grine Kuzine
26 czerwca, wtorek, godz. 18.00
- Leava (Izrael)
- ARTZ HATZWI (Izrael)
- KROKE
Filmy
- Muzeum Kinematografii pl. Zwycięstwa 1 - Wstęp wolny
24 czerwca, niedziela, godz. 16.00 Występ chóru Clil w ramach projektu Żydowskie tradycje edukacyjne w Europie Pokaz filmów dokumentalnych: "Z podniesionymi rękami", "Z głębokości wołam".
25 czerwca, poniedziałek, godz. 19.00 "Fotoamator" (1998), reżyseria Dariusz Jabłoński
26 czerwca, wtorek, godz. 18.00 "Austeria" (1982), reżyseria Jerzy Kawalerowicz
27 czerwca, środa, godz. 18.00 "Naganiacz" (1963), reżyseria Ewa i Czesław Petelscy
28 czerwca, czwartek, godz. 18.00 "Czarna księga" (2006), reżyseria Paul Verhoeven
29 czerwca, piątek, godz. 18.00 Replika 4. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Żydowskie Motywy"
30 czerwca, sobota, godz. 17.00 i 19.00 Replika 4. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Żydowskie Motywy"
Wystawy - Wstęp wolny
13 czerwca, piątek, godz. 12.00 "Żydowskie tradycje edukacyjne w Europie" Cz. 1. Litzmanstadt Getto, 1940-1944 hala Orange Castle, ul. Roosevelta 10 (wystawa czynna do 31 sierpnia)
13 czerwca, piątek, godz. 16.00 wykład Liliany Kadishevskiej na temat jej twórczości WSHE, Budynek D
15 czerwca, niedziela, godz. 20.00 Liliana Kadishevski/Mark Daniel Cohen Instalacja multimedialna "Waiting for Echo" Galeria Wschodnia Wystawa czynna do 30 czerwca
16 czerwca, poniedziałek, godz. 18.00 Pokaz najnowszej edycji izraelskiego video art "HOMEMADE 3" pod redakcją Liliany Kadishevskiej Kino Kameralne ŁDK 19 czerwca, wtorek, godz. 18.00 "Powroty... - Chasydzi z Lelowa i Aleksandrowa Łódzkiego" fotografie Pawła Herzoga Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne (wystawa czynna do 25 czerwca)
19 czerwca, czwartek, godz. 16.00 "Wczoraj..." wystawa fotografii Dom Przedpogrzebowy Cmentarza Żydowskiego, wejście od ul. Zmiennej (wystawa czynna do 15 września)
23 czerwca, poniedziałek, godz. 16.00 Malarstwo Dory Rawskiej-Kon Muzeum Kinematografii (wystawa czynna do 9 września)
Warsztaty
18 - 22 czerwca, godz. 16.00 - 18.00 Warsztaty Taneczne prowadząca Monika Leszczyńska Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
18 - 20 czerwca, godz. 16.00 - 18.00 Warsztaty "Wycinanka Żydowska" prowadząca Marta Gołąb Fundacja Monumentum Iudaicum Lodzense 18 - 22 czerwca, godz. 16.00 - 18.00 Warsztaty "Kuchnia Żydowska" prowadząca Izabella Grynsztajn-Grudzińska Kuchnia Hotelu Urzędu Miasta, ul. Bojowników Getta Warszawskiego 9 25 - 28 czerwca, godz.
16.00 - 18.00 Warsztaty Plastyczne prowadząca Izabella Grynsztajn-Grudzińska Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Dzieci 7-13 lat 4 czerwca - 26 czerwca Warsztaty Języka Jidisz (dla osób, które mają podstawy języka, minimum - znajomość alfabetu hebrajskiego) prowadzący Robert Shapiro Fundacja Monumentum Iudaicum Lodzense
Zgłoszenia na warsztaty: Towarzystwo Społeczno - Kulturalne Żydów w Polsce Oddział w Łodzi tel. 042 631 11 22 lub 0 696 597 038 e-mail: [email protected]
Organizator: Urząd Miasta Łodzi Biuro Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą Partnerami są: Manufaktura, Radio Łódź, Muzeum Kinematografii, Fundacja Monumentum Iudaicum Lodzense, Galeria Wschodnia, Instytut Tolerancji w Łodzi, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Łodzi.
Jak czytać kolory szlaków turystycznych?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?