Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czy i kiedy łódzkie bilety zmienią swój wygląd?

Redakcja
bilety
bilety Daniel Siwak
Od ponad dekady łódzkie bilety, poza kosmetycznymi poprawkami, nie zmieniały swojego wyglądu. - To tani design z lat 90. - mówią łodzianie.
Sprawdź nowe ceny biletów MPK od 1 marca - w Łodzi i aglomeracji łódzkiej


Od 1 marca wchodzą w życie nowe ceny biletów komunikacji miejskiej w Łodzi.**
Bilety 10-minutowe i 30-minutowe zastępują nieco droższe bilety 20-minutowe oraz 40-minutowe.

Co prawda stawki co kilka lat się zmieniają, ale sama szata graficzna praktycznie nie zmieniła się od lat 90. A to co się zmieniało, czyli kolory napisów, numery serii, logotypy i herb miasta można nazwać kosmetyką.

- Inne miasta mają ładniejsze bilety, ponieważ zastosowano kolorowe tła oraz posiadają różne elementy graficzne. Nasze bilety mają tani design z lat dziewięćdziesiątych - uważa Jakub Tarka, społecznik i miłośnik komunikacji.

Zapytaliśmy, czy przy okazji zmiany taryfy biletowej Zarząd Dróg i Transportu myślał o odświeżeniu łódzkich biletów poprzez całkowitą zmianę szaty graficznej, a nie tylko umieszczenie nowego logo Łodzi. - Nowe logo miasta wzbogaciło szatę graficzną biletów, ale na ten moment nie przewidujemy dodatkowych modyfikacji - informuje Agnieszka Lubiatowska, rzeczniczka ZDiT.

Jedyną poważną zmianą jakie przeszły łódzkie bilety w ostatnim czasie, była nowa szata graficzna biletów miesięcznych - "Migawek". Jednak to związane było z wprowadzeniem ich elektronicznej formy.

Tymczasem inne miasta odświeżają wygląd swoich biletów co jakiś czas. Stolica przy okazji niedanej zmiany taryfy, wprowadziła różne odcienie w zależności od rodzaju biletów. Z kolei wrocławskie bilety sprzedawane z automatów opatrzone są motywem charakterystycznym dla Urbancard, czyli biletu miesięcznego.

Wygląd łódzkich biletów nie zmieniał się od lat
Wrocławskie bilety zmieniły się po wprowadzeniu Urbancard
Warszawskie bilety zmieniły wygląd przy kolejnej podwyżce

Przypomnijmy, że od 1 marca w życie wchodzi nowa taryfa przejazdów miejskimi tramwajami i autobusami. Podzielona została na strefę miejską obejmującą miasto Łódź oraz aglomeracyjną obejmującą miasta poza granicami Łodzi.

Zmianie ulegają także przepisy taryfowe. Bez opłat możemy przewozić zwierzęta, bagaże i rowery. Z kolei za jazdę bez biletu zapłacimy aż 200 złotych. Ważne jest też kasowanie biletu, które ma być pierwszą czynnością po wejściu do pojazdu.


Weź udział w sondzie na Facebooku. Pytamy: Czy łódzkie bilety powinny zmienić swoją szatę graficzną? Zapraszamy także do dyskusji w komentarzach poniżej.

Czytaj więcej o

komunikacji w Łodzi

:

Po ostatnich cięciach rozkładów linie nocne w tygodniu kursują co godzinę
Podsumowania 2011 roku | Rihanna w Łodzi | Student na rowerze | Kolory ulic Łodzi | Konkursy | Widzew Łódź | ŁKS Łódź|PKP - rozkład jazdy| Karaoke w Łodzi

od 7 lat
Wideo

Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto