Budowlani Łódź pokonali Lechię Gdańsk i wygrali Puchar Polski!

(pas), (opr. dem)
Budowlani Łódź po raz drugi z rzędu wywalczyli Puchar Polski. W finałowym meczu Pucharu Polski Budowlani pokonali Lechię Gdańsk 27:22. Trener łodzian Mirosław Żórawski mówił, że pucharowy bój to będzie próba charakteru i wielki sportowy egzamin dla jego zdziesiątkowanej kontuzjami drużyny.

Grając z mocno osłabioną formacją młyna Budowlani pokazali charakter i ogromną wolę walki. Nie dali się zepchnąć do defensywy silnemu rywalowi, przez większą część spotkania do nich należała inicjatywa i oni prowadzili grę.

Gospodarze dali sobie narzucić styl gry łodzian. Budowlani prowadzili 8:0 po akcji Dariusza Kaniowskiego i celnym kopie z karnego Temo Sokhadze. Trwała walka o każdą piłkę. W efekcie pierwsza połowa skończyła się trzypunktową przewagą łodzian.

Początek drugiej połowy należał do Budowlanych. Akcja skrzydłowego Tomasza Kozakiewicza dała prowadzenie 18:7.Lechia po akcji młyna zmniejszyła przewagę do sześciu punktów. Dwa celne kopy z karnych Temo Sokhadze sprawiły, że łodzianie uzyskali 12-punktową przewagę. Ostatnia udana akcja Lechii w doliczonym czasie gry, nie mogła odebrać Budowlanym zwycięstwa.

W finale PP Budowlani wystąpili bez jedenastu graczy ligowej kadry. W formacji młyna wystąpili zawodnicy ataku (Piotr Gomulak, Paweł Kotasa).

Gospodarze nie potrafili przegrać. Czerwoną kartkę za atak na sędziego bocznego ujrzał Rafał Wojcieszak. Sprawa skończy się pewnie dotkliwą karą.