AZS Politechnika Warszawska - ŁKS 68:76. ŁKS dał wykład taktyki Politechnice.

Michał Krajewski wybiegł na parkiet w stolicy w pierwszym składzie i m.in. trafił dwie "trójki" fot. Krzysztof Szymczak
Koszykarze ŁKS odnieśli trzecie zwycięstwo. Pokonali w Warszawie AZS Politechnika 76:68. Łodzianie mają tylko o 2 zwycięstwa mniej od szóstego w tabeli AZS Koszalin. Po trzech z rzędu porażkach sukces podbudował ełkaesiaków, bo oznacza, że w Tauron Basket Lidze może się jeszcze wiele wydarzyć.

Tę tezę potwierdzają też zaskakujące rozstrzygnięcia m.in. zwycięstwo najbliższego rywala łodzian Czarnych w Zgorzelcu (61:60), wygrana Śląska po dogrywce w Kołobrzegu (73:68) i Siarki - też po dogrywce - u siebie z Anwilem (109:104).

Koszykarze ŁKS przegrali w stolicy pierwszą kwartę różnicą 7 punktów (10:17), ale już w 17 min, po rzucie mającego już kryzys formy poza sobą Bartłomieja Szczepaniaka był remis 27:27.

Drużyna ŁKS przegrywała do przerwy (34:38), ale w trzeciej kwarcie znów przejęła inicjatywę (56:54). Po słabym początku włączyli się Jermaine Mallet i B.J. Holmes. W czwartej kwarcie łodzianie dali popis taktyki, nie pozwalając rywalom odzyskać prowadzenia. Po "trójce" Malletta było 61:59 dla ŁKS. Krzysztof Sulima powiększył przewagę do 5 oczek (66:61). Bardzo ważne punkty zdobył Dariusz Kalinowski na 3.04 przed końcem (69:64), odpowiadając "trójką" na "trójkę" byłego ełkaesiaka Michała Michalaka. Znakomicie walczył pod tablicami nalpeszy w ŁKS Kirk Archibeque, który uzyskał double-double (15 punktów i 15 zbiórek!). W końcówce punktował B.J. Holmes oraz Kalinowski.

AZS Politechnika Warszawska - ŁKS 68:76 (17:10, 21:24, 16:22, 14:20)
AZS Politechnika: Michalak 15, Ponitka 9, Pamuła, Pełka, Popiołek po 8, Mokros 7, Karwowski, Kolowca po 5, Wilczek 3, Nowakowski 0. Trener: Mladen Starcević.
ŁKS: Archibeque 15, Szczepaniak 14, B.J. Holmes 13, Mallett 12, Kalinowski, Sulima po 8, Krajewski 6, Bartoszewicz, Kenig, Trepka 0. Trener: Piotr Zych.