Aleksander Baron zagra z Hansem Zimmerem w Łodzi i Krakowie!

Artykuł sponsorowany
Dla fanów Hansa Zimmera szykuje się wielka niespodzianka. Na dwóch koncertach kompozytora na gitarze towarzyszyć mu będzie Aleksander Milwiw-Baron, członek zespołu Afromental.

Aleksander Baron to niezwykle utalentowany muzyk - gitarzysta, saksofonista, kompozytor, również producent muzyczny. Grał z wieloma najlepszymi polskimi muzykami, zdobył wiele nagród, również międzynarodowych, jak MTV European Music Award. Jest niezwykle utalentowany i jednocześnie skromny i pełen pokory wobec dokonań innych wielkich artystów. O swoim pierwszym spotkaniu z Hansem Zimmerem opowiada tak:
Poznałem maestro Hansa Zimmera na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie w 2014 roku, gdzie miałem zaszczyt dzielić z nim scenę podczas wykonywania suity z filmu Incepcja, w towarzystwie Orkiestry Akademii Bethovenowskiej i pod batuta Diego Navarro. Tym bardziej niesamowite było to dla mnie doświadczenie, że prywatnie „Incepcja” jest jednym z moich ulubionych filmów, a muzyka, którą skomponował Hans Zimmer jest po prostu rewelacyjna. To była moja ukochana ścieżka dźwiękowa na długo zanim dostałem wiadomość o propozycji wspólnego występu.

Obecna trasa Zimmera to efekt wielkiego sukcesu jego pierwszego występu na żywo w londyńskiej Hammersmith Apollo w 2014 roku. Baron również miał okazję być na tym koncercie. Tak zrodziło się jego marzenie o wspólnym występie. Od tego czasu udało mi się odwiedzić jego niesamowite studio w Los Angeles, a także posłuchać show Hans Zimmer Revealed w Apollo Theatre w Londynie. Był to niesamowity przedsmak nadchodzącej tegorocznej trasy. Dwugodzinne show, ponad 100 osób na scenie, maestro, soliści, zespół, orkiestra, chór i... Pharrell Williams gościnnie pojawiający sie na scenie! Przekrój przez wszystkie największe ścieżki dźwiękowe do filmów, których muzyka przywodziła obrazy wspomnień - opowiada.

Występ Barona, znanego do tej pory przede wszystkim z udziału w projektach popowych czy rockowych u boku Zimmera to nie lada gratka zarówno dla fanów Hansa, jak i Aleksandra. Połączenie żywiołowości Barona z orkiestrą symfoniczną, wykonujący wspólnie największe filmowe hity to wydarzenie, którego nie wypada przegapić.

Gdy w tym roku otrzymałem zaproszenie na scenę na koncerty w Łodzi i Krakowie oraz na 4 koncerty finałowe we Francji oniemiałem ze szczęścia. To wielkie wyróżnienie i honor dzielić ponownie scenę z takimi wybitnościami muzycznymi. Także wielka odpowiedzialność. Ale przede wszystkim największa radość. Tym bardziej, że poznałem w Los Angeles większość muzyków i wiem, że to wybitni wirtuozi, ale przede wszystkim przemili i serdeczni ludzie. Zapraszam każdego miłośnika muzyki filmowej na niesamowitą podróż poprzez historie „Króla Lwa”, „Gladiatora”, „Piratów z Karaibów”, „Incepcji”, „Interstellar”, „Mrocznego Rycerza”, „Człowieka ze Stali”, „Sherlocka Holmesa” i wielu innych. Gwarantuję Wam wachlarz emocji i dynamiki oraz niezapomniane przeżycia. Nie wyjdziecie obojętni po tym wyjątkowym spektaklu muzycznym. Polecam serdecznie - zachęca Baron.

Podczas koncertów w Polsce Hansowi Zimmerowi towarzyszyć będzie chór, Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna oraz zespół w składzie:
Aleksander Baron - gitara
Satnam Ramgota - instrumenty perkusyjne
Guthrie Govan - gitara
Yolanda Charles - gitara
Nick Glennie- Smith - instrumenty klawiszowe
Steve Mazzaro - instrumenty klawiszowe
Lebo M. - wokal
Miriam Blennerhassett - wokal
W ramach trasy Hans Zimmer On Tour w Polsce odbędą się 3 koncerty:
30 kwietnia w Ergo Arena, Gdańsk
1 maja w Atlas Arena, Łódź
3 maja w Tauron Arena, Kraków
Bilety do nabycia na www.eventim.pl oraz w punktach sprzedaży.

***
Urodzony w Niemczech Hans Zimmer jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych muzyków Hollywood, chociaż jego pierwszy sukces wcale nie wiązał się z muzyką filmową. Popularność zdobył jako członek popowej grupy The Buggles. Ich przebój „Video Killed the Radio Star” stał się wielkim hitem na całym świecie i był pierwszym teledyskiem wyemitowanym w MTV.

Do świata muzyki filmowej Zimmer wkroczył w Londynie w trakcie swojej długiej współpracy z wielkim kompozytorem i mentorem Stanleyem Myersem‚ z którym napisał muzykę do brytyjskiej komedii „Moja piękna pralnia". Bardzo szybko zaczął dostawać propozycje pracy przy filmach już samodzielnie. Jednym z jego wielkich sukcesów z tamtego czasu była muzyka do bardzo uznanego przez krytyków i publiczność „Świata na uboczu". Pisząc ścieżkę dźwiękową do tego filmu jako jeden prekursorów połączył tradycyjną muzykę z nowymi technologiami. Dzięki temu do dzisiaj uważany jest za ojca integracji nowoczesnej muzyki elektronicznej z tradycyjnymi orkiestrowymi aranżacjami.

Punktem zwrotnym w karierze Hansa był rok 1988, kiedy został poproszony o napisanie muzyki do filmu „Rain Man". Film dostał Oskara za najlepsze zdjęcia, a Zimmer po raz pierwszy był nominowany za najlepszą ścieżkę dźwiękową. Rok później skomponował muzykę do kolejnego filmu, który został nagrodzony za zdjęcia – „Wożąc Pannę Daisy" z Jessicą Tandy i Morganem Freemanem.
W 1990 roku ugruntował swoją pozycję jako kompozytor muzyki do oskarowych produkcji odbierając własną nagrodę za film „Król Lew". Ścieżka do tego filmu sprzedała się w ponad 15-milionowym nakładzie, a poza Oskarem została nagrodzona również Złotym Globem, Tony, dwiema Grammy Awards oraz American Music Award. Zimmmer łącznie nominowany był do 7 nagród Złotego Globa, 7 Grammy's i 7 Oskarów za: „Rain Mana", „Gladiatora", „Króla Lwa", „Lepiej być nie może", „Żonę Pastora", „Cienką czerwoną linię", „Księcia Egiptu" i „Ostatniego samuraja".
W 2000 roku Zimmer napisał muzykę do „Gladiatora", za co dostał nominacje do Oskara, Złotego Globa i Nagrody Brytyjskich Krytyków Filmowych. Ścieżka dźwiękowa z tego filmu sprzedała się w ponad 3 milionach egzemplarzy na całym świecie, co spowodowało wydanie kolejnego albumu: „Gladiator: More Music From The Motion Picture". W tym samym roku Hans napisał muzykę również do: „Mission: Impossible 2"‚ „Drogi do El Dorado" i „Co za tupet!".
Nie sposób wymienić wszystkich filmów, do których Zimmer napisał muzykę, ale też mówiąc o nim nie można nie docenić przynajmniej tych najważniejszych: „Pearl Harbor"‚ „The Ring", „Naciągacze"‚ „Hannibal"‚ „Helikopter w ogniu" i „Thelma i Louise". Kolejne to: „Chłopaki mojego życia" i "Ich własna liga" Penny'ego Marshalla, „Prawdziwy romans" Quentina Tarantino, „Łzy słońca", „Ognisty podmuch" Rona Howarda, „Szybki jak błyskawica", „Biały labirynt" czy animowany „Mustang z Dzikiej Doliny" (do tego ostatniego 4 piosenki napisał wspólnie z Brianem Adamsem, w tym nominowaną do Złotego Globa „Here I Am.”)

Swój pierwszy koncert na żywo Zimmer dał podczas 27. Flanders International Film Festival. Wystąpił wtedy ze stuosobową orkiestrą i stuosobowym chórem. Zagrał wybrane utwory z jego ścieżek do: „Gladiatora"‚ „Mission: Impossible 2"‚ „Rain Man"‚ „Króla Lwa" i „Cienkiej czerwonej linii". Koncert został nagrany i wydany na płycie „The Wings Of A Film: The Music Of Hans Zimmer."

W 2003 roku Zimmer napisał muzykę do swojego setnego filmu, a był to „Ostatni Samuraj" z Tomem Cruise’em. Został za to nagrodzony Złotym Globem oraz Nagrodą Brytyjskich Krytyków Filmowych. W kolejnych latach skomponował muzykę do: „Lepiej późno niż później", „Rybek z ferajny", „Trudnych słówek", „Madagaskaru", „Kung Fu Pandy", „Incepcji", „Hannibala", „Sherlocka Holmesa", „Piratów z Karaibów", „Kodu da Vinci", „Batmana: początek", „Karmazynowego przypływu", „Zniewolonego. 12 Years a Slave".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto