Adam Kszczot poza podium lekkoatletycznych Mistrzostw Świata

Natalia_B.
Natalia_B.
Anna Wójcik, archiwum mmlodz.pl
Łodzianin, Adam Kszczot zajął szóste miejsce w finałowym biegu na 800 m Mistrzostw Świata w koreańskim Daegu.

Adam Kszczot: "talent i trening to nie wszystko"

Bieg finałowy na 800 m był bardzo silnie obsadzony. Adam Kszczot rywalizował z medalowymi pewniakami - eksperci stawiali na Davida Rudishę z Kenii, jego rodaka Alfreda Kirwę Yego oraz Abubakera Kaki z Sudanu. Polak bez szans nie był, jednak konkurenci okazali się za mocni.

Łodzianin wystartował z siódmego toru. Po swojej lewej stronie miał Rudishę, a po prawej Kirwę Yego. Nie wiadomo czy tak bliskie sąsiedztwo faworytów podziałało mobilizująco, czy paraliżująco na Kszczota. Zawodnik RKS-u Łódź bieg rozpoczął z tyłu stawki. Pierwsze okrążenie przebiegł na 5. pozycji. Próbował wyprzedzać, jednak został zablokowany i spadł na 7. miejsce. Na około 200 metrów przed metą Polak zaatakował ponownie, jednak rywale okazali się zbyt szybcy. Adam Kszczot z czasem 1:45.25 zakończył udział w Mistrzostwach Świata na 6 miejscu.

Złoto zdobył Kenijczyk David Rudisha (1:43.91), srebro Sudańczyk Abubaker Kaki (1:44.41), a brąz Rosjanin Jurij Borzakowski (1:44.49). Tuż za podium znalazł się inny reprezentant Polski, Marcin Lewandowski.