Adam Kszczot Mistrzem Europy

Adam Kszczot
Adam Kszczot Anna Wójcik (archiwum mmlodz.pl)
Adam Kszczot wygrał finał biegu na 800 m. Zawodnik RKS-u Łódź zdobył tym samym złoty medal podczas Halowych Mistrzostw Europy w Paryżu.

Co pomogło Kszczotowi w wygranej?

Do biegu finałowego na 800 m podczas Halowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce, Adam Kszczot startował z drugiego toru, a ze swojej prawej strony miał Marcina Lewandowskiego. Pozostałymi rywalami byli Niemiec Robin Schembera, Brytyjczyk Andrew Osagie i dwóch Hiszpanów - Luis Alberto Marco, oraz Kevin Lopez.

Kszczot rozpoczął spokojnie i pierwsze okrążenie przebiegł na 5. pozycji. Zawodnik RKS-u Łódź przesunął się do przodu pod koniec drugiego kółka, kiedy to po zewnętrznej minął Lewandowskiego i Brytyjczyka, wychodząc na drugie miejsce.

Podczas eliminacji Kszczot też wygrał swój bieg

Na trzecim okrążeniu przewrócił się prowadzący Alberto Marco i od tego momentu stawce przewodził łodzianin. Kszczot przyspieszył jeszcze na ostatnim kółku, a w ślad za nim ruszył Lewandowski. Przez pół okrążenia tempo wytrzymywał jeszcze Brytyjczyk, ale na ostatniej prostej o zwycięstwo walczyli już tylko Polacy.

Zdecydowanie wygrał Kszczot, Lewandowski pokonał linię mety na 2. pozycji, a jako trzeci bieg ukończył Kevin Lopez. Zawodnik RKS-u Łódź w finale osiągnął swój najlepszy czas (1:47.88 sek) podczas tegorocznych Halowych Mistrzostw Europy.

Przypomnijmy, że rok temu, podczas Mistrzostw Europy na otwartym stadionie, Adam Kszczot zdobył brązowy medal, a triumfował wtedy Marcin Lewandowski.