Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

645 wniosków napłynęło do budżetu obywatelskiego Łodzi na 2016 rok

Matylda Witkowska, (opr. ŁC)
Polska Press/archiwum
Do budżetu obywatelskiego Łodzi na 2016 rok wpłynęło 645 wniosków. Zgłoszone projekty trafią do wydziałów merytorycznych. Ostateczną listę zatwierdzi doraźna komisja ds. budżetu obywatelskiego, a mieszkańcy Łodzi zdecydują o tym, czy pomysły zostaną zrealizowane.

Do trzeciej edycji budżetu obywatelskiego Łodzi, mieszkańcy złożyli 645 wniosków. 146 z nich napłynęło od mieszkańców Bałut, 114 z Górnej, 112 z Widzewa, 78 złożono na Polesiu, a w Śródmieściu tylko 45. Wśród projektów znajduje się 150 wniosków ogólnomiejskich. W ubiegłym roku wniosków było o ponad 200 więcej. Może się to wiązać z ograniczeniami dotyczącymi kwot, których nie mogą przekraczać projekty.

B.O na 2016 r. Wśród wniosków: nasadzenia zieleni w wykopie Trasy W-Z i przywrócenie dawnych nazw łódzkich ulic

Pośród zgłoszonych projektów znalazły się m.in. rozpoczęcie budowy nowego schroniska dla bezdomnych mężczyzn, stworzenie parku nad rzeką Brzozą, „uspokojenie” ruchu samochodowego na Górnej, czy bardziej nietypowe jak np.: zwiększenie częstotliwości grania „Prząśniczki” i zakrycie ścian z rasistowskimi napisami szpalerem świerków.

B.o. Łodzi na 2016 r. : projekt bezpłatnej linii tramwajowej nr 3 w Łodzi

Wnioski zostaną ocenione pod względem wykonalności i zgodności z prawem przez wydziały merytoryczne, do których trafią. Następnie doraźna komisja ds. budżetu obywatelskiego zatwierdzi listę projektów - o ich realizacji zadecydują Łodzianie we wrześniu, za sprawą głosowania.

Urząd Miasta nie uporał się jeszcze z zadaniami z pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Część z nich została przesunięta, mimo że w regulaminie określono termin zakończenia projektów z b.o na 2014 rok do końca grudnia (2014r).

Wśród niezrealizowanych zadań są: łódzki rower publiczny, elektroniczne tablice informujące o odjazdach tramwajów na Bałutach (mają zostać zamontowane po modernizacji linii), naprawa torowiska u zbiegu Dąbrowskiego i al. Śmigłego-Rydza (ma zakończyć się do wakacji) czy budowa basenu w SP nr 190 (obiekt będzie gotowy po tegorocznych wakacjach).

Do tego wszystkiego dochodzi malowanie śluz rowerowych w Śródmieściu, remont Parku Julianowskiego i przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach na ul. Bednarskiej.

W piątek, 5 czerwca, o godzinie 12:00 odbędzie się otwarcie skateparku na Widzewie Wchodzie. To także projekt zrealizowany dzięki budżetowi obywatelskiemu na 2014 rok.

„Do tej pory zrealizowaliśmy i jesteśmy w trakcie realizacji ponad 160 projektów do budżetu obywatelskiego zgłoszonych przez łodzian w obu dotychczasowych edycjach. Skatepark otwieramy w piątek, kolejne projekty zostaną zaś zrealizowane w kolejnych miesiącach”- mówił rzecznik prezydent Łodzi, Marcin Masłowski.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto