Zwycięstwo Organiki w ostatnim meczu rundy zasadniczej

Marta Roszkowska
W sobotni wieczór w ostatnim meczu rundy zasadniczej I Ligi Siatkówki Kobiet, siatkarki Organiki Budowlanych Łódź na własnym boisku pokonały wicelidera tabeli Sokoła Chorzów 3:1.

Wynik 22. kolejki rundy zasadniczej nie miał dla podopiecznych trenera Jacka Pasińskiego większego znaczenia, bowiem awans do rozgrywek play-off drużyna zapewniła sobie po ostatnim spotkaniu z Wisłą Kraków. Mimo wszystko, łodzianki nie potraktowały wczorajszego meczu, jak treningu i zeszły z boiska z wygraną 3:1.

Początek spotkania był dość wyrównany, chociaż w momencie, gdy siatkarki Organiki wyszły na prowadzenie, nie oddały go już do końca pierwszego seta. Z minimalnej przewagi, łodzianki zwiększały dystans do swoich przeciwniczek nawet o 7 punktów. Po udanej kiwce Marty Pluty, pierwszą partię meczu gospodynie wygrały 25:17.

Na samym początku drugiego seta Organika zaczęła zdobywać znaczną przewagę punktową, jednak tym razem zespół z Chorzowa skutecznie odrabiał straty. Podopieczne trenera Wojciecha Jaroszewskiego zdołały doprowadzić do wyrównania, jednak od stanu 13:13, gdy w polu zagrywki pojawiła się Małgorzata Niemczyk, łodzianki zdobyły 4 punkty z rzędu i konsekwentnie utrzymywały prowadzenie. Drugi set zakończył się wynikiem 25:18 dla Organiki.

Trzeci set należał do najbardziej wyrównanych w całym spotkaniu. Po zmiennym szczęściu obu drużyn na samym początku, od stanu 8:8 do końca tej partii, walka toczyła się punkt za punkt. Niezwykle emocjonująca końcówka zakończyła się grą na przewagi i zwycięstwem Sokoła Chorzów 26:24.

Początek czwartego seta zdecydowanie należał do Organiki, chociaż nie obyło się bez skutecznych odpowiedzi ze strony drużyny przeciwnej. Pomimo kilkupunktowej przewagi łodzianek, chorzowianki nie odpuszczały i starały się dogonić rywalki. Chociaż i w tym secie nie zabrakło popisowych akcji obu drużyn, lepsza okazała się Organika, która zwyciężyła tę partię 25:17.

Organika Budowlani Łódź – Sokół Chorzów 3:1 (25:17, 25:18, 24:26, 25:17)

Długie efektowne wymiany piłek, imponujące akcje, popisy w obronie i ataku po obu stronach siatki, sprawiły, iż spotkanie stało nie tylko na wysokim poziomie, ale było również bardzo emocjonujące. Teraz obu zespołom pozostała walka oraz prezentowanie swoich umiejętności w rozgrywkach play-off. W pierwszych półfinałach wspomnianych rozgrywek Organika zmierzy się z zespołem TPS Rumia. Najbliższe mecze już w nadchodzący weekend w łódzkiej hali Parkowa.

Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz nadsyłania zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich eMeMki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje Miasto.