Zwycięstwo łódzkich koszykarzy w Jeleniej Górze

Przemek Dana
Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego udanie rozpoczęli rundę rewanżową rozgrywek I ligi. W Jeleniej Górze pokonali oni pewnie tamtejsze Sudety 85:61.

Podopieczni Radosława Czerniaka już na początku wypracowali sobie
niewielką przewagę, a decydujące uderzenie nastąpiło zaraz po przerwie. Trzecią kwartę ŁKS wygrał 24:12, "odskakując" rywalom już na 19 punktów. W ostatniej odsłonie udało się powiększyć przewagę o kolejne kilka "oczek" i spokojnie wygrać 85:61.

W barwach ŁKS-u świetne zawody rozegrał Kuba Dłuski, który zdobył 19 punktów, a także zaliczył 14 zbiórek. W Jeleniej Górze zabrakło Krzysztofa Morawca, który razem z Księżakiem Łowicz pojechał na mecz II ligi do Kłodzka.

Sudety Jelenia Góra - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź 61:85 (15:21, 18:19, 12:24, 16:21)

Sudety: Samiec 12, Niesobski 12, Urbaniak 9, Zarzeczny 7, Cierzniewski 4, Klimek 4, Czekański 4, Minciel 4, Owczarek 3, Raczek 2, Kozak 0, Radziszewski 0.

ŁKS Sphinx Petrolinvest: Dłuski 19, Kalinowski 15, Wall 14, Szczepaniak 10, Krajewski 9, Trepka 8, Kromer 8, Kenig 2, Grabowski 0.

Sędziowali: Krasuski, Szwej i Chrząszcz