Za kulisami meczu Polonia Bytom - Widzew

archiwum
Nie od dzisiaj wiadomo, że fani zespołu z al. Piłsudskiego podróżują za swoimi ulubieńcami po całej Polsce. Mimo iż w poprzednich dwóch spotkaniach obowiązywał zakaz udziału w meczach zorganizowanej grupy kibiców Widzewa, oni i tak byli zarówno w Gdyni, jak i w Chorzowie. W piątek mogli już oficjalnie oglądać spotkanie, a na trybunach w Bytomiu zgromadziło się ich około sześciuset. Dopingowali znakomicie.

Korzystny bilans
Mecz był dziewiętnastym w historii starć polonistów i widzewiaków o punkty (w najwyższej klasie rozgrywkowej walczyli piętnaście razy). Jak dotąd bytomianie czterokrotnie cieszyli się z kompletu punktów, padło sześć remisów, natomiast łodzianie triumfowali dziewięciokrotnie. Bilans bramkowy jest korzystny dla Widzew, 26:20.

Ligowa przerwa
W rozgrywkach ekstraklasy nastąpi teraz przerwa na dwa towarzyskie spotkania reprezentacji Polski. Podopieczni Andrzeja Kretka zachowają jednak meczowy rytm. W najbliższą sobotę zmierzą się bowiem w Radomiu w sparingu z tamtejszym Radomiakiem. Natomiast 15 października w Łodzi kibiców czeka ligowy klasyk. O godz. 20 Widzew spotka się z Legią Warszawa. Jesteśmy przekonani, że biletów na to starcie zabraknie błyskawicznie.
Wiadomo, iż mecz dziesiątej kolejki między Widzewem, a Jagiellonią Białystok w Łodzi zostanie rozegrany w niedzielę (24 października) na stadionie przy al. Piłsudskiego.

Trenerzy o meczu
Jurij Szatałow (trener Polonii): – Mamy za sobą naprawdę ciekawy mecz. Jeśli nie można wygrać, trzeba przynajmniej zremisować, to stara piłkarska prawda. Jeślibym powiedział, że zatrzymanie naszego prezesa nie miało żadnego wpływu na naszą postawę, to bym skłamał. Przed spotkaniem starałem się jednak uczulić moich podopiecznych, żeby jak najmniej o tym myśleli. Zagraliśmy wręcz katastrofalnie w defensywie, przy takiej ilości niewymuszonych błędów naprawdę trudno o zwycięstwo.
Andrzej Kretek (trener Widzewa): – Obawiałem się trochę tego spotkania. Remisy to w tym sezonie jakieś nasze przekleństwo. Trudno z nami wygrać, ale my również mamy z tym kłopoty. Praca, praca i jeszcze raz praca to tylko nam pozostaje. Może wreszcie wykorzystamy chociaż połowę sytuacji, jakie sobie stwarzamy. Uważam, że Polonię będzie trudno pokonać w Bytomiu, mam jednak wielki niedosyt. Jestem pierwszym trenerem od ponad dwóch miesięcy i ze wszystkich sił staram się, żeby ta drużyna miała swój własny styl. Trochę tych punktów już mamy, wierzę, iż po tej przerwie na mecze reprezentacji Polski będzie ich więcej, chociaż czekają nas piekielnie trudne pojedynki.

Można tylko zazdrościć
Działacze Polonii mogą się pochwalić bardzo efektownym i dostarczającym wiele ciekawych z punktu widzenia kibica informacji programem meczowy. Gazetka nosi dumny tytuł "Viva Polonia" i powinna być wzorem do naśladowania dla włodarzy Widzewa. W tej, wcale nie aż tak mało istotnej kwestii, Bytom zdecydowanie bije Łódź na głowę.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny