Wyjazdowa porażka Organiki

Siatkarki Organiki Budowlanych Łódź przegrały w Mielcu z tamtejszą Stalą 0:3 (25:23, 25:17, 25:23). Łodzianki nie wykorzystały szansy awansu na trzecie miejsce PlusLigi.

Problemy w ataku i szybko 2:0

Niedzielne (07.03.2010 r.) spotkania tylko momentami było wyrównane. Przez większą jego część dominowały gospodynie, które rozpoczęły od prowadzenia 8:3 na pierwszej przerwie technicznej. Trener Organiki, Wiesław Popik szybko zmienił Małgorzatę Niemczyk na Michel Teixeirę, ale zawodniczki Stali grały pewnie i utrzymywały przewagę (16:12 i 21:17). Nasze siatkarki w samej końcówce zdołały odrobić kilka punktów i set ostatecznie zakończył się wygraną gospodyń 25:23.

Kolejna partia wyglądała jeszcze gorzej dla naszego zespołu. Łodzianki nie potrafiły przebić się przez szczelny blok rywalek (7 bloków Stali w 2. secie). Mielczanki zdołały osiągnąć dziesięcio-punktową przewagę (21:11). Tylko lekkiemu rozluźnieniu gospodyń, siatkarki Organiki zawdzięczają, że nie doszło do pogromu. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:17 dla Stali.

Nieudana końcówka

W trzecim secie wydawało się, że nasze zawodniczki są w stanie wrócić do gry. Po problemach na początku łodzianki wyszły na prowadzenie (15:12). Od tego momentu gra naszego zespołu "siadła", a gospodynie zdobywały punkt za punktem, osiągając przewagę 24:20. Po obronie trzech piłek meczowych Dominika Koczorowska zepsuła serwis gospodynie wygrały ostatecznie 25:23, a całe spotkanie 3:0.

Walka o trzecie miejsce

Przed meczem łodzianki miały szansę na awans na trzecie miejsce PlusLigi, ale potrzebowały zwycięstwa do zera. Porażka oznacza, że ostateczne rozstrzygnięcia sezonu zasadniczego poznamy w najbliższy weekend. Nasze zawodniczki podejmą we własnej hali MKS Dąbrowę Górniczą i jeśli wygrają 3:0 wyprzedzą najbliższe rywalki w tabeli.

KPSK Stal Mielec - Organika Budowlani Łódź 3:0 (25:23, 25:17, 25:23)
Stal: Piątek, Dorota Wilk, Wojcieska, Ściurka, Agata Wilk, Niedźwiecka, Durajczyk (libero) - Kwiatkowska

Organika: Pluta, Niemczyk, de Paula, Zaroślińska, Kosek, Shelukhina, Ciesielska (libero) - Bryda, Teixeira, Jóźwicka, Koczorowska, Nowakowska

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny