MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wojciech Trzciński o planach rewitalizacji byłej elektrowni Scheiblera

Przemek Dana
Przemek Dana
fabrykatrzciny.pl
Co zmieni się w byłej elektrowni Scheiblera, jakiego typu lokal tam powstanie i dlaczego w ogóle wybór padł na Łódź opowiada MM-ce Wojciech Trzciński, który w zabytkowej elektrowni stworzy lokal na wzór warszawskiej Fabryki Trzciny.

W dawnej elektrowni Scheiblera powstanie lokal na wzór kultowej Fabryki Trzciny

We wtorek (28 czerwca) Opal Property Developments podpisało z firmą Wojciecha Trzcińskiego list intencyjny w sprawie wynajmu byłej elektrowni Scheiblera. Znany dyrygent, producent muzyczny, właściciel wydawnictwa "Muza" i twórca kultowej warszawskiej Fabryki Trzciny chce tam stworzyć centrum artystyczno-kulturalne wzorowane na lokalu w stolicy.

Dlaczego zdecydował się Pan na inwestycję w elektrowni Scheiblera?

Wojciech Trzciński: - Można powiedzieć, że jestem prekursorem tworzenia lokali w poprzemysłowych obiektach zabytkowych, a to jest jeden z najpiękniejszych przykładów takiej architektury w Polsce. Poza tym o inwestycji w Łodzi, Krakowie i Wrocławiu myśleliśmy już trzy lata temu, ale przyszedł kryzys i pokrzyżował nasze plany. Niedawno dostałem zaproszenie od dewelopera, który szukał operatora dla budynku elektrowni, co wyszło naprzeciw naszym oczekiwaniom i tym samym Łódź będzie pierwsza.

Duże znaczenie ma także bliskie położenie od Warszawy. Kiedyś warszawianki jeździły na zakupy na Piotrkowską, to dlaczego nie miałyby przyjechać na dobry koncert. ** Czy lokal w elektrowni Scheiblera będzie tworzony na wzór Fabryki Trzciny? **

- To, co przyświecało nam, gdy tworzyliśmy Fabrykę Trzciny, zostanie przeniesione do Łodzi, ale uwzględniając oczywiście różnice w budynkach. Innymi słowy koncepcja lokalu będzie taka sama, ale w lepszym wydaniu, bo elektrownia to piękniejsza lokalizacja. Odrestaurujemy i oczyścimy też istniejące w budynku urządzenia.

Tylko, czy w Łodzi jest w ogóle miejsce na tego typu lokal?

- Łódź ma ogromny potencjał i aż szkoda, że teraz jest o niej tak cicho. W mieście działa wielu artystów, ale to całe środowisko jest rozproszone. Mam pewną umiejętność łączenia środowiska artystycznego i chcę, by elektrownia była takim ich adresem, gdzie będą się spotykać, tworzyć, prezentować swoje dokonania. Już teraz mogę zadeklarować otwartość na współpracę z artystami z Łodzi. Może wspólnymi siłami uda nam się zrobić coś, co będzie emanowało na cały kraj, a może i poza granice Polski.

Kiedy możemy się spodziewać otwarcia lokalu?

- Nie wiem jeszcze, na jakie trudności techniczne możemy natrafić, dlatego wykonujemy różne ekspertyzy. Musimy też otrzymać wiele pozwoleń. Z mojego doświadczenia wynika, że otwarcie lokalu jest realne za rok, a najpóźniej do końca 2012 roku.

Dziękujemy za rozmowę.

Czytaj więcej o

inwestycjach w Łodzi

:

Półkolonie w Łodzi | Wygraj 500 zł|Koncerty w Łodzi | Kolory ulic Łodzi | Konkursy | Widzew Łódź | ŁKS Łódź|PKP - rozkład jazdy| Baseny i kąpieliska| Regiopedia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto