Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Wielki Finał 28. edycji CNBA w Łodzi

m
W Łodzi zakończyła się 28. edycja CNBA. Poniżej przedstawiamy relację z Wielkiego Finału!

City Studio Basket Squad po wyrównanym meczu pokonał M-Styl 61:58 w Wielkim Finale 28. edycji CNBA. MVP spotkania został wybrany Łukasz Sil, ze zwycięskiej drużyny.

Już po raz trzeci pojedynek obydwu zespołów w meczu o pierwsze miejsce dostarczył wielu emocji do ostatnich sekund.

Skuteczniej mecz rozpoczęli doświadczeni zawodnicy M-Stylu, którzy w pierwszej kwarcie objęli prowadzenie. Po nerwowym początki przeciwnicy odpowiedzieli kilkoma trafieniami spod kosza oraz z półdystansu i po pierwszej kwarcie City Studio prowadziło trzema oczkami.

W drugiej kwarcie M-Styl nie mógł poukładać gry w ataku i zdobył w tym fragmencie meczu zaledwie 7 punktów. City Studio Basket Squad za to systematycznie powiększał przewagę i na przerwę schodził z jedenastopunktową przewagą.

Po przerwie M-Styl wziął się do roboty i zaczął gonić rywali i dzięki temu cały czas wynik końcowy był sprawą otwartą. Tak jak się można było spodziewać każda drużyna marzyła o założeniu srebrnych sygnetów, oznaczających wygraną w całej edycji CNBA. Walka w parterze, twarda walka w obronie oraz nerwowa końcówka, wymagająca trafiania większości rzutów wolnych. Choć City Studio Basket Squad przez całe spotkanie mieli problem z tym ostatnim elementem, kilka celnych rzutów za jeden punkt zadecydowały o końcowym zwycięstwie i ostatecznej wygranej w rozgrywkach!

Po Wielkim Finale odbyło się Uroczyste Wręczenie Nagród w Klubie Scenografia. Kilkadziesiąt minut wcześniej rywale na parkiecie, podczas imprezy spędzali czas wspólnie ze sobą oraz pozostałymi uczestnikami Amatorskiej Ligi Koszykówki. Najlepsi zawodnicy oraz drużyny otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody od sponsorów: ADS Music & Sport oraz Basketzone.pl.

Zwycięzcy meczu finałowego prócz medali i dyplomu, weszli w posiadanie srebrnych sygnetów CNBA!

Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Oto wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni w minionej edycji CNBA oraz garść statystyk:

Superliga

Mistrz: CITY STUDIO BASKET SQUAD
Wicemistrz: M-Styl
III miejsce Superligi: Impall
Najlepszy zawodnik: Andrzej Kruszyński (M-Styl)
MVP finału: Łukasz Sil

I Liga

Mistrz: Inovatica PKK'99
Najlepszy zawodnik: Łukasz Żebrowski (City Studio Basket Squad II)

II liga:

Mistrz: Z Nikim
Najlepszy zawodnik: Arkadiusz Wieczorek (Misie)

Preliga:

Mistrz: Rado Team
Najlepszy zawodnik: Michał Wasilewski (Rado Team)

Laureaci konkursu na najładniejsze logotypy:
Rozjuszone Leniwce
Impall

Zwycięzca licytacji sygnetu dla WOŚP: Pani Agnieszka Koncka-Olejnik.

W XXVIII edycji:
1. rozegrano 238 meczów (w tym 6 walkowerów);
2. zgłosiło się 57 zespołów (zakwalifikowano do rozgrywek 48 z nich);
3. udział wzięło ponad 535 zawodników;
4. w sumie rzucono 20 302 punktów (najwięcej w Superlidze – 6 234 pkt.),
5. każda drużyna spędziła na boisku ponad 10 godzin,

1. mecze sędziowało 30 licencjonowanych sędziów ŁZKosz.

Przyjmujemy już zgłoszenia do XXIX edycji Amatorskiej Ligi Koszykówki mailowo: [email protected], lub telefonicznie: 502 202 254. Pierwszeństwo do udziału w rozgrywkach mają drużyny występujące w naszej lidze.

Liga nie mogłaby się odbyć bez dofinansowania Urzędu Miasta Łodzi, który od początku wspiera nasze rozgrywki.

Sponsorzy i partnerzy: ADS Music & Sport, Coca-Cola, Basketzone.pl, Fundacja MG 13 (konkursy podczas finału), Zet Kreska, Orto Sport, ŁZKosz, KS Społem Łódź.

Patronat medialny: Polskapresse sp z o.o.

Organizator: Stowarzyszenie CNBA.