Widzew pokonał Artego w Bydgoszczy, ŁKS Siemens AGD wciąż przegrywa

Widzewianka Małgorzata Chomicka zdobyła 9 punktów
Widzewianka Małgorzata Chomicka zdobyła 9 punktów Krzysztof Szymczak
Piąte zwycięstwo w tym sezonie odniósł beniaminek Ford Germaz Ekstraklasy koszykarek zespół Widzewa, wygrywając w Bydgoszczy z Artego 69:58. Wszystko wskazuje więc na to, że drużyna trenera Miodraga Gajicia nie będzie mieć najmniejszych kłopotów z zakwalifikowaniem się do play off.

Mecz z Artego miał szczególny kontekst. Dwa lata temu właśnie bydgoska drużyna, występując jeszcze pod firmą Kadus, zamknęła drogę do ekstraklasy widzewiankom. Awansowały do niej rok później i dopiero teraz nadeszła okazja do rewanżu. Udał się w pełni.

Do przerwy Widzew przegrywał 27:30. Hasło do odrabiania strat dała Katarzyna Kenig, która znów indywidualnością meczu, zdobywając 18 punktów. Kiedy wsparły ją zawodniczki podkoszowe Joanna Szymczak-Górzyńska, Anna Tondel i Olga Żytomirska Widzew przejął inicjatywę. Po trzeciej ćwiartce miał już o 4 oczka więcej od Artego (40:44).

Bydgoszczanki odzyskały jeszcze raz prowadzenie (50:49). Widzew znakomicie jednak rozegrał końcówkę. Minutę i 49 sekund przed końcem Kenig trafiła za 3 (56:59) i drużyna trenera Gajicia nie oddała już prowadzenia. Punktowały jeszcze Małgorzata Chomicka, Kenig i Szymczak-Górzyńska.

W Widzewie nie grała Eliza Gołumbiewska, która na treningu doznała urazu ścięgna Achillesa.

Trwa niemoc ŁKS Siemens. Nikt chyba nie oczekiwał, że łodzianki pokonają mistrza Lotos w jego hali, ale można było mieć nadzieję, że powalczą. Do przerwy przegrywały tylko różnicą 9 oczek 38:47, ale ostatecznie "pękła setka" i uległy 70:107. W drugiej połowie mecz był jednostronny, bowiem ŁKS zdobył 32 punkty, a stracił 60. Trener Piotr Neyder dał pograć najmłodszym zawodniczkom Jagodzie Kowalczyk, Darii Dziwulskiej i Sandrze Bartovej.

Artego Bydgoszcz - Widzew 58:69 (13:12, 17:15, 10:17, 18:25)
Artego: Mrozińska 15, Sibora 12, Urbaniak 11, Szott 9, Crisman 6, Morris 4, Parus 1, Kaja 0. Trener: Adam Ziemiński.
Widzew: Kenig 18, Szyczak-Górzyńska, Tondel po 10, Chomicka, Żytomirska po 9, Pawlak 8, Kopczyk 5, Trojanowska, Polit 0. Trener: Miodrag Gajić.
Lotos Gdynia - ŁKS Siemens AGD 107:70 (20:13, 27:25, 32:20, 28:12)
Lotos: Tomiałowicz 23, Bjelica 18, Irvin 13, Babkina 12, Wright 12, Mieloszyńska 11, Kaczmarska 6, Ziętara, Jujka po 4, Misiuk, Marciniak po 2, Sosnowska 0. Trener: Dariusz Raczyński.
ŁKS Siemens: Nowikawa 20, Losi 15, Jankowska 12, Oha 8, Schmidt 6, Sobczyk 5, Paszewa, Kowalczyk po 2, Dziwulska, Bartova 0. Trener: Piotr Neyder.