Widzew odpadł z Pucharu Polski. Solpark gra dalej!

Marta Błaszczyk zdobyła 13 punktów dla Solparku
Marta Błaszczyk zdobyła 13 punktów dla Solparku fot. Krzysztof Szymczak
Już tylko jedna drużyna z województwa łódzkiego pozostała w Pucharze Polski koszykarek. Do czwartej rundy awansował zespół Solparku Kleszczów, pokonując INEĘ AZS Poznań 70:64.

Po raz pierwszy mecz odbył się Kleszczowie, a nie w Pabianicach i był wydarzeniem dla gminy. Gospodarze nadali spotkaniu efektowną oprawę. Było to kleszczowskie święto koszykówki. Sponsorzy, z prezesem Solparku Piotrem Kołbą mogą być usatysfakcjonowani, bo koszykarki spisały się znakomicie, eliminując wyżej notowany zespół ekstraklasy.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała sukcesu pabianiczanek, bo przegrały ją różnicą 10 oczek. Później jednak drużyna trener Edyty Koryzny zaczęła grać coraz lepiej, odnalazła swój rytm, a w trzeciej ćwiartce zademonstrowała swoje wysokie możliwości. Świetnie dysponowane były zwłaszcza Patrycja Bajerska i Marta Błaszczyk. Solpark uzyskał jednopunktowe prowadzenie (53:52), a w ostatniej kwarcie powiększył je do sześciu.

- Marzy nam się, aby trafić teraz na Lotos - mówi Zbigniew Grzanka, prezes pabianickiego klubu. - Przed laty nasze mecze z gdyniankami obrosły legendą, a ich stawką był kilkakrotnie tytuł mistrza Polski.

Odpadł Widzew, który nie sprostał u siebie Liderowi, przegrywając 64:72. Widzewianki, po ligowej porażce z ŁKS Siemens, nie grają tak dynamicznie i z takim entuzjazmem jak w pierwszej części sezonu.

W środowym meczu widzewianki przez długie okresy toczyły wyrównany mecz. Do przerwy przegrywały 25:31, ale po rzucie Aleksandy Pawlak za 3 punkty wyrównały na 42:42 (28 min). Jeszcze raz do remisu doprowadziła w 30 min Anna Tondel (46:46), ale później już Lider przeważał.

Solpark Kleszczów Pabianice - INEA AZS Poznań 70:64 (11:21, 18:18, 24:13, 17:12)

Solpark Kleszczów: Bajerska 20, Błaszczyk 13, Bogacka, Hylewska, Szałecka po 7, Piestrzyńska, Szulc po 4, Włodarek, Krajewska po 3, Kowalska 2. Trener: Edyta Koryzna.

INEA AZS: Durak 14, Kędzia 9, Mowlik, Wiśniewska po 8, Makowska 7, Mazurczak, Chinyere Ukoh po 5, Woźniak 4, Kotnis, Marciniak po 2, Idczak 0. Trener: Krzysztof Szewczyk.

Widzew - Lider Pruszków 64:72 (16:14, 9:17, 21:17, 18:24)

Widzew: Pawlak 16, Szymczak-Górzyńska, Tondel po 12, Chomicka, Kopczyk po 7, Żytomirska 6, Kenig 4, Trojanowska, Okulska 0. Trener: Miodrag Gajić.

Lider: Ross 27, Denson 11, Mosby 9, Chomać 6, Skorek 5, Koc 4, Cymmer 3, Bednarek, Bednarczyk, Pułtorak po 2, Antczak 1. Trener: Arkadiusz Koniecki.

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również