Widzew Łódź - Polonia Warszawa 0:0 [relacja minuta po minucie]

Piłkarze Widzewa Łódź zremisowali z Polonią Warszawa 0:0. Zapraszamy do przeczytania relacji minuta po minucie, jaką przeprowadziliśmy z tego meczu.

Piłkarze Widzewa Łódź grają dzisiaj z liderem tabeli Ekstraklasy, Polonią Warszawa. Łodzianie przed rozpoczęciem 4. kolejki zajmowali 7. miejsce i tracą do Polonii pięć punktów. Dzisiejszy mecz może być zatem dla łodzian szansą "na doskoczenie" do czołówki  lub pozostanie wśród ligowych średniaków.

Piłkarze Widzewa Łódź rozegrali w tym sezonie już dwa mecze u siebie. Na początku Widzewiacy zremisowali z Lechem Poznań 1:1, natomiast w zeszłotygodniowym spotkaniu z Wisłą Kraków łodzianie ulegli 0:1. Łatwo zatem zauważyć, że naszym piłkarzom brakuje już tylko wygranej. Czy taki wynik Widzewiacy osiągną dzisiaj?

Zobacz fotorelację i przeczytaj podsumowanie meczu Widzew Łódź - Polonia Warszawa

Przeczytaj także zapowiedź meczu Widzew Łódź - Polonia Warszawa

Widzew Łódź - Polonia Warszawa

0 : 0 (0:0)
Bramki:

M. Mielcarz - Ł. Broź, W. Szymanek, U. Ukah, Dudu, P. Grischok (71. A. Budka), V. Durić, M. Panka, Bruno Pinheiro, T. Lisowski (54. P. Grzelczak), D. Sernas
S. Przyrowski - R. Mynar, Ł. Skrzyński, D. Pietrasiak, T. Brzyski, E. Smolarek, A. Mayoral, Ł. Trałka, M. Sarvas (57. J. Gancarczyk), Bruno Coutinho (76. Rachwał), A. Sobiech (68. D. Gołębiewski)

Żółte kartki: Ukah (Widzew) Gołębiewski (Polonia)

Strona wymaga odświeżania - w tym celu wciśnij F5

Koniec spotkania! Widzew Łódź zremisował z Polonią Warszawa 0:0. Kibice dziękują piłkarzom, a zawodnicy fanom. Trzeba przyznać, że kibice obu drużyn dopingowali dzisiaj zespoły gorąco przez całe spotkanie.
90' Sędzia dolicza trzy minuty. Mecz co chwila przerywany faulami. Więcej przewinień sędzia gwiżdże na korzyść Polonii.
88' Poloniści grają jakby zadowalał ich remis. To łodzianie próbują atakować, goście ograniczają się do prób kontrataków.
84' Z przypadkowego wybicia Szymanka wyszło ładne prostopadłe podanie do Grzelczaka. Widzewiak wbiegł w pole karne ale trafił w Przyrowskiego. W odpowiedzi sprzed pola karnego uderzał Gancarczyk, ale też w bramkarza.
81' Dudu strzelał z rzutu wolnego z 25 m na wprost bramki. Piłka znów przeleciała obok lewego słupka.
77' Niebezpieczne zderzenie Rachwała i Budki. Nasz zawodnik upadł, ale po interwencji lekarza wraca do gry. Ukah i Gołębiewski ukarani żółtymi kartkami za przepychanki między piłkarzami, do których doszło w międzyczasie.
70' Daleki wykop Mielcarza. Piłkę przejął Sernas i strzelał z pola karnego, ale Przyrowski obronił.
68' Sobiecha zmienił Gołębiewski, a po chwili dobra akcja Widzewa. Piłkę w środku przejął Grzelczak, Durić rozegrał do lewej i w polu karnym próbowali już strzelać Grzelczak i Sernas. Pierwszy był zablokowany, a uderzenie Litwina przeleciało minimalnie obok lewego słupka.
64' Świetny powrót Dudu. Brazylijczyk wybił piłkę na rzut rożny po groźnym dośrodkowaniu Bruno. Ciągle 0:0.
61' Sernas wygrał walkę o piłkę z obrońcami, wbiegł z piłką w pole karne i strzelił, ale obok bramki. Łodzianie w natarciu!
59' Dwójkowa akcja Dudu i Panki. Brazylijczyk zszedł z lewej strony do środka i uderzył po ziemi. Futbolówka minęła nieznacznie lewy słupek bramki. Dudu zachęca jeszcze kibiców do dopingu.
56' W końcu dobre dośrodkowania Widzewiaków. Z lewej wrzucił Dudu, z prawej Grischok, ostatecznie akcję zakończył strzałem sprzed pola karnego Panka, ale piłka przeleciała obok bramki.
54' Pierwsza zmiana w Widzewie. Kiepsko grającego Lisowskiego zmienia Grzelczak.
49' Brzyski z 30 metrów z rzutu wolnego trafia w mur, a dobitka przelatuje nad poprzeczką.
46' Rozpoczęła się druga połowa meczu. Na razie bez zmian na murawie, zmieniły się natomiast warunki atmosferyczne - zaczął padać deszcz.
45' Sędzia nie doliczył nic do pierwszej połowy i do przerwy mamy remis 0:0.
42' Po rzucie rożnym Widzewa groźną kontrę wyprowadzili Sarvas i Smolarek. Brazylijczyka naciskał cały czas Broź i ostatecznie piłka wylądowała w rękach Mielcarza.
38' Sernas próbował strzelać z 35-40 metrów... piłka przeleciała daleko od bramki.
34' Mielcarz wygrał pojedynek z Sobiechem. Napastnik Polonii naciskany przez Szymanka nie zdołał pokonać naszego bramkarza z 14 metrów. Mogło być 0:1.
29' Przez chwilę na murawie leżał Mynar. Czech po interwencji masażysty szybko wrócił do gry.
27' Na boisku znów lekką przewagę mają goście, a kibice Widzewa skandują "Włodek Smolarek".
23' Od kilku minut przewagę mają Widzewiacy. Poloniści szukają szans w kontratakach, ale cały czas dobrze współpracują łódzcy obrońcy z defensywnymi pomocnikami.
18' Niezła akcja Widzewa. Łodzianie rozegrali piłkę z prawej strony do lewej. Dośrodkowanie Lisowskiego zblokował obrońca i Przyrowski pewnie złapał piłkę.
14' Pierwszy rzut rożny dla Widzewa. Piłkę wybili goście, a po chwili próbę kontrataku zatrzymał Ukah.
12' Lekką przewagę osiągają warszawiacy, ale Widzewiacy grają wysoko i łatwo przecinają podania prostopadłe. Szans bramkowych nie było.
6' Trwa walka o środek pola. Na razie spotkanie jest otwarte, ale oba zespoły są czujne w defensywie. Akcje rozgywają raz gospodarze, a raz goście.
1' Przy al. Piłsudskiego rozpoczęło się spotkanie pomiędzy Widzewem a Polonią.
Mecz rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem. Piłkarze wychodzą dopiero na murawę. Mecz poprowadzi sędzia Dawid Piasecki, na liniach pomagają mu Piotr Cwalina i Marek Szerszeń, a arbitrem technicznym jest Łukasz Bednarek.
Do rozpoczęcia spotkania pozostało ok. 10 minut. Piłkarze są już po rozgrzewce, a kibice gromadzą się na trybunach.