Widzew Łódź - N.E.C. Nijmegen 0:0. Kolejny test Grischoka

Piłkarze Widzewa Łódź zremisowali bezbramkowo w meczu towarzyskim z N.E.C. Nijmegen. W naszym zespole po raz kolejny sprawdzany był Paul Grischok.

Wczorajsze (24 lipca) spotkanie nie obfitowało w wiele okazji podbramkowych. Dużo było za to twardej walki w środku pola. Takie sprawdzenie defensywy ucieszyło trenera Widzewa Łódź. - Można się cieszyć, że bardzo umiejętnie rozbijaliśmy ataki rywala i nie pozwoliliśmy rywalom na stworzenie sobie groźnej sytuacji podbramkowej - przyznał po spotkaniu Andrzej Kretek.

Najbliżej zdobycia gola dla Widzewa byli Darvydas Sernas i Velibor Durić. Litwinowi brakowało jednak celności w jego uderzeniach, a groźny strzał Durića, z drugiej połowy, bramkarz wypiąstkował na róg. Zbyt wiele pracy nie miał też Maciej Mielcarz i bezbramkowy remis trzeba uznać za wynik sprawiedliwy.

Paul Grischok nowym piłkarzem Widzewa Łódź?

Spotkanie z Nijmegen było także kolejną okazją do sprawdzenia Paula Grischoka. Niemiec w pierwszej połowie grał na lewej stronie pomocy, a po przerwie pojawił się na prawym skrzydle. - W zespole czuję się dobrze. Nie mam problemów z porozumiewaniem się z kolegami z zespołu - powiedział Grischok.

To czy Grischok zostanie w Widzewie okaże się po powrocie ze zgrupowania. Piłkarz nie ukrywa, że podoba mu sie w łódzkim klubie i chętnie podpisałby z Widzewem Łódź kontrakt.

Widzewiacy na zgrupowaniu w Niemczech będą przebywać do wtorku (27 lipca), kiedy to rozegrają jeszcze sparing z SC Paderborn 07. Do Łodzi drużyna powróci w środę (28 lipca).

- Polska - Słowacja 108:57 (relacja na żywo)