Widzew Łódź - MKS Kluczbork 3:2 (relacja na żywo)

Widzewiacy wygrali z MKS-em Kluczbork 3:2. Mecz był nerwowy, bo po pierwszej połowie to goście prowadzili 2:0.

Widzewiacy wygrali po bramkach Sernasa i rezerowych Robaka oraz Oziębały i zachowali 13 punktów przewagi nad drugim Górnikiem Zabrze. Poniżej prezentujemy relację na żywo, jaką przeprowadziliśmy z tego spotkania.

Widzew Łódź - MKS Kluczbork

3 :2
Bramki:
0:1 W. Sobota (25. min.) 0:2 M. Glanowski (42. min.) 1:2 M. Robak (71. min.) 2:2 P. Oziębała (73. min.) 3:2 D. Sernas (90. min.)

M. Mielcarz - W. Szymanek (46. M. Robak), U. Ukah, J. Bieniuk, Dudu (46. F. Arriero), K. Ostrowski, D. Miloseski, Ł. Broź, P. Grzelczak (72. P. Oziębała), T. Lisowski, D. Sernas
K. Stodoła - P. Stawowy, T. Jagieniak, P. Odrzywolski, A. Orłowicz, M. Glanowski, R. Wodniok, T. Kazimierowicz (83. T. Copik), R. Niziołek (83. A. Półchłopek), P. Tuszyński (75. K. Nitkiewicz), W. Sobota

Czerwona kartka: Stawowy (MKS)
Żółte kartki: Broź (Widzew),**Stawowy (MKS)

Przeczytaj komentarze i zobacz pełną fotorelację z meczu Widzew-MKS

Koniec. Widzew wygrywa po dobrej końcówce 3:2
90' Atmosfera coraz gorętsza. Z boiska wyleciał Stawowy za uderzenie w twarz Arriero. MKS dąży do zdobycia bramki... bramkarz Stodoła w naszym polu karnym.
90' GOOOL 3:2!!! Darvydas Sernas trafia w prawe okienko bramki. Mecz potrwa jeszcze trzy minuty.
83' Żółta kartka dla Brozia za faul w środku pola.
82' Niziołek dochodzi do prostopadłego podania, ale strzela obok lewego słupka.
78' Oziębała trafia w poprzeczkę po podaniu Arriero. Mogła być bramka meczu.
77' Mocny strzał z prawej strony. Mielcarz piąstkuje.
73' 2:2! Przemysław Oziębała sutecznie kończy kontratak łodzian. Oziębała wymienił dwa podania z Robakiem i strzelił obok bramki. Były to jego pierwsze sekundy na boisku. Chwilę wcześniej zmienił Grzelczaka.
71' 1:2 Marcin Robak wykorzystuje podanie w pole karne i z bliska pokonuje bramkarza. To jego 16 bramka w tym sezonie.
69' Groźna akcja Widzewa. Dobre wycofanie Robaka i strzał z linii pola karnego Grzelczaka. Piłka odbija się od obrońców i wychodzi na róg.
67' Stodoła z trudem piąstkuje po rzucie wolnym Miloseskiego.
62' Sernas podaje piłkę do bramkarza z Kluczborka.
Widzewiacy prowadzą grę, ale tylko z tyłu - z przodu nie ma ruchu.
58' Broź dwukrotnie wślizgami powstrzymał Tuszyńskiego. Zawodnik MKS-u wychodził na czyste pozycje.
55' Sernas najpierw nie podał do lepiej ustawionego Ostrowskiego, a za chwilę nie przyjął prostopadłego podanie od Miloseskiego.
52' Arriero popisał się dwoma dobrymi zagraniami, ale sytuacji bramkowcyh nie było. W odpowiedzi uderzał Glanowski, ale niecelnie.
46' Rozpoczęła się druga połowa. Dwie zmiany w Widzewie. Na boisku pojawili się Marcin Robak i Fernando Arriero. Dla Hiszpana to debiut w zespole
45' Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy Widzewiacy nie potrafili stworzyć większego zagrożenia pod bramką Stodoły. MKS strzelił dwie bramki po błedach naszej obrony.
42' 0:2 Wodniok wykonywał rzut wolny z prawej strony pola karnego. Piłka wtoczyła się do bramki po odbiciu od słupka. Po drodze trącił ją jeszcze jeden z g przyjezdnych (Glanowski).
41' Sernas nie wykorzystuje przypadkowego zagrania Miloseskiego. Obrońcy wybijają piłkę z pola karnego. Od kilku minut pada i grzmi.
37' Kontuzji doznaje... sędzia główny - Marcin Roguski. Zmieni go arbiter techniczy.
35' Kolejne nieudane dośrodkowanie Ostrowskiego. Niestety łodzianie atakują tylko jego stroną.
32' Widzewiacy próbowali strzelać z dystansu, ale bramkarz i obrońcy sobie poradzili.
29' Znów Sobota w dobrej sytuacji, ale uderza obok prawego słupka bramki.
25' 0:1 Waldemar Sobota umieszcza piłkę w bramce. Błąd popełnili obrońcy Widzewa, którzy zostawili napastnika gości zupełnie niekrytego.
24' Lisowskiemu zabrakło kilku centymetrów, żeby uderzyć głową, po dośrodkowsaniu Ostrowskiego z prawej strony.
21' Groźny strzał Szymanka sprzed pola karnego. Bramkarz wybija na róg.
20' Nieudane kontrataki łodzian. Goście wykonywali kolejne rogi, a nad stadionem zbierają się ciemne chmury.
14' Dużo niedokładności po obu stronach.
8' Drugi rzut rożny dla MKS-u. Bieniuk wybija na aut.

5' Trwa walka o środek pola. Lekka przewaga Widzewa.