Widzew Łódź - GKS Bełchatów 4:2. Kolejny wygrany sparing

Piłkarze Widzewa Łódź wygrali trzeci kolejny sparing. Tym razem pokonali GKS Bełchatów 4:2. Mecz rozegrano dzisiaj (10 lipca) w Grodzisku Wielkopolskim.

Mecz Widzewa z Bełchatowem kończył pierwsze zgrupowanie łódzkich piłkarzy. Początek dzisiejszego spotkania ułożył się po myśli Widzewiaków. Już w 4. minucie podopieczni **

Andrzeja Kretka

** objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Piotr Grzelczak. Wychowanek Widzewa wykorzystał podanie Przemysława Oziębały.

Radość naszych piłkarzy nie trwała jednak długo. Dwie minuty później Mate Lacić wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul Sebastiana Madery. Madera tworzył dzisiaj parę stoperów razem z Ugo Ukahem, a defensywnym pomocnikiem w 1. połowie był Jarosław Bieniuk.

W pierwszej części gry więcej bramek nie padło, choć swoje drugie trafienie mógł zaliczyć Grzelczak. Nie wykorzystał on jedank dobrego podania Souhaila Ben Radhi. Warto dodać, że Tunezyjczyk wcześniej ograł kilku rywali.

Sernas ożywił grę Widzewa Łódź

Po zmianie stron na murawie pojawił się Darvydas Sernas, który w ostatnim tygodniu przebywał na testach w Hapoelu Tel Awiw. Wejście Litwina wyraźnie rozruszało ofensywną grę Widzewa. Od 50 do 70 minuty Sernas trzykrotnie próbował pokonać bramkarza rywali, ale udało mu się to tylko raz. Bramka padła w 65. minucie, a asystentem przy tym trafieniu był Tomasz Lisowski.

Kilka chwil później powtórzyła się sytuacja z pierwszej połowy. Ręką w polu karnym Widzewa Łódź zagrał Wojciech Szymanek i bełchatowianie mieli rzut karny. "Jedenastki" nie wykorzystał jednak Grzegorz Kuświk. Napastnik GKS-u zrehabilitował się jednak w 73. minucie. Gracz chwalony swego czasu przez trenera kadry, Franciszka Smudę, strzałem głową zdobył wyrównującą bramkę.

W końcówce przewagę osiągnęli Widzewiacy, co udokumentowali strzeleniem dwóch goli. Najpierw Piotr Kuklis wykorzystał podanie Lisowskiego, a później sam Lisek zdobył bramkę. Widzew Łódź wygrał ostatecznie z GKS-em Bełchatów 4:2, a dwie asysty i jednego gola zapisał na swoim koncie Lisowski.

Przez najbliższe dni Widzewiacy będą przebywać w Łodzi. W poniedziałek (12 lipca) działacze mają zaprezentować kolejnego nowego gracza.

Piłkarze Widzewa Łódź na następne zgrupowanie wyjadą do Brun-Wenden w czwartek (15 lipca).

Widzew Łódź – GKS Bełchatów 4:2 (1:1)
Bramki:

1:0 P. Grzelczak (4. min.) 1:1 M. Lacić (6. min., karny) 2:1 D. Sernas (65. min.) 2:2 G. Kuświk (73. min.) 3:2 P. Kuklis (82. min.) 4:2 T. Lisowski (88. min.)
Widzew:
Fabiniak (46. Pytkowski) - Ben Radhia (81. Budka), Madera, Ukah, Dudu, Budka (46. Ostrowski), Grzeszczyk (46. Kuklis), Bieniuk (46. Szymanek), Grzelak (46. Lisowski), Grzelczak (46. Durić), Oziębała (46. Sernas)

GKS: Sapela (46. Budziłek) - Bocian, Lacić, Tanevski, Marciniak, Baran, Gol (46. Drzymont), Wróbel (46. Bartosiak) (68. Margol), Zawodziński (55. Grube), Małkowski, Kuświk (70. Surdykowski)