We wtorek Widzew zagra sparing w Bełchatowie. Przegrany sparing Widzewa z Pogonią Siedlce

Bogusław Kukuć
Bahin Aristide (od prawej) występował w drużynie olimpijskiej Wybrzeża Kości Słoniowej fot. Krzysztof Szymczak
Widzew w okresie roztrenowania rozegrał w sobotę drugi sparing. W Rawie Mazowieckiej Widzew przegrał z Pogonią Siedlce 0:2. Wcześniej w meczu kontrolnym zremisował bezbramkowo z Wisłą Kraków. Drużyna Widzewa składała się przede wszystkim z piłkarzy testowanych.

Mirosław Tłokiński przywiózł do Widzewa na testy piłkarzy ofensywnych z Wybrzeża Kości Słoniowej. 24-letni Abdul Ouedraogo Moustapha w 2010 roku był najlepszym zawodnikiem turnieju do lat 21 w Toulonie , a 25-letni Aristide Bahin grał w olimpijskiej reprezentacji swego kraju. Był też testowany stoper Francisco Erenciai David Lopez Nadales Fonsi. Obcokrajowcy nie zademonstrowali umiejętności na miarę ekstraklasy.

Pogoń Siedlce już w 6. minucie objęła prowadzenie, po zaskakującym, płaskim strzale Chinonso Agu zza pola karnego tuż przy słupku. Chwilę później piłka znowu wylądowała w bramce Widzewa, lecz sędzia słusznie nie uznał gola z powodu spalonego.

W 34. minucie fatalny błąd popełnił testowany bramkarz Paweł Nerek (rezerwowy golkiper Pogoni Siedlce) widocznie pomylił zawodników przy wprowadzaniu piłki do gry. Z bliska podwyższył prowadzenie Rafał Jędrzejczyk.

Dopiero w końcówce pierwszej połowy Widzew wypracował klarowną okazję. Po podaniu z lewej Stephane Dasse powinien zdobyć bramkę Aristide Bahin, który jednak fatalnie spudłował.

Po przerwie widzewiacy grali nieco lepiej. Z pięciu zawodników wprowadzonych na drugą część gry najwięcej ożywienia wniósł Mariusz Stępiński. Już w pierwszych minutach widzewiak strzelał minimalnie niecelnie. Później kilka razy odważnie dryblował. W 55 min. słupek trafił Princewill Okachi. W końcówce bliski zdobycia honorowej był Alex Bruno.

Radosław Mroczkowski, trener Widzewa po sparingu powiedział, że tym razem nie wynik był najważniejszy. Chodziło o sprawdzenie przydatności testowanych zawodników oraz dublerów. Pewnie, że wynik i bramki są ważne dla kibiców. Ci chłopcy powinni stworzyć więcej sytuacji, a przynajmniej wykończyć te, które mieli. Zobaczymy jeszcze, co pokażą w meczu z Bełchatowem. To będzie ostateczny sprawdzian. Było 2-3 zawodników o niezłych umiejętnościach. Nerek grał niejako z konieczności, bo nasi bramkarze leczą lekkie urazy.

Można było się przekonać jak dużo Widzew ma fanów w Rawie, gdzie działa prężny Klub Kibica.

Widzew ma w poniedziałek zaplanowany trening We wtorek o godz. 11 w Bełchatowie Widzew rozegra ostatni sparing przed wakacyjną pauzą z PGE GKS. Zajęcia kończy w środę.

Sparing w Rawie Mazowieckiej: Widzew - Pogoń Siedlce 0:2 (0:2)
Gole: 0:1 Agu (6), 0:2 jędrzejczyk (34).
Widzew: Nerek - Bartkowski (46, Patryk Stępiński), Duda (46, Bruno), Erenci, Dasse (46, Carvalho) - Rybicki (46, Serwaciński), Mroziński, Okachi, Fonsi - Moustapha, Bahin (46, Mariusz Stępiński).
Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice). Widzew: 700.